اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37777 مورخ:[1398-09-09 14:27:01]
حفظ وضع موجود تولید راهبرد وزارت صنعت/ بازگشایی یک واحد تولیدی پس از  11 سال
وزیر صنعت مطرح کرد

حفظ وضع موجود تولید راهبرد وزارت صنعت/ بازگشایی یک واحد تولیدی پس از 11 سال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولین برنامه و راهبرد در سال جاری حفظ وضع موجود تولید است یعنی تولید و اشتغال واحدهایی که فعال هستند باید حفظ شود.

به گزارش مازند اصناف؛ رضا رحمانی در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهرستان نکا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امسال به مناسبت سال رونق تولید چند برنامه و راهبرد اصلی را پیگیر هستیم که اولین مورد آن حفظ وضع موجود تولید است یعنی تولید و اشتغال واحدهایی که فعال هستند باید حفظ شود.

وی افزود: برنامه بعدی نیز فعال نمودن ظرفیت‌های تعطیل واحدها است چراکه در برخی جاها کل کارخانه تعطیل شده و در برخی موارد نیز ظرفیتی فعال و ظرفیتی غیرفعال است که مانند همین واحد تولیدی در شهرک صنعتی نکا که پس از حدود 11 سال تعطیلی دوباره به چرخه تولید آمده که خبر خوشحال کننده‌ای است، باید احیا شوند.

وزیر صمت از فعال سازی دو هزار واحد راکد در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال در نظر داریم دو هزار واحد راکد و غیرفعال در سطح کشور را فعال کنیم و در استان مازندارن که کارنامه موفقی در این زمینه دارد تاکنون نزدیک به 70 واحد راه‌اندازی شده است.

این مسئول در رابطه با واحد افتتاح شده در شهرک صنعتی نکا نیز اضافه کرد: واحدی که امروز افتتاح شده از اهمیت بسزایی برخوردار است چراکه محصولاتی که تولید می‌کند مورد نیاز روزمره جامعه است.

وی گفت: با راه‌اندازی مجدد این واحد، 100 نفر مجدداً مشغول شده‌اند که بنا است تا این تعداد به 400 نفر نیز افزایش پیدا کند البته همتی که در سرمایه‌گذار و مالک این واحد مشاهده شد باتوجه به علاقه‌مندی، توان موجود و حمایتی که استان انجام می‌دهد به نظر می‌رسد این واحد تولیدی امکان توسعه بیش از این را نیز دارا است.

رحمانی تصریح کرد: امروز اینجا را یک عملیات پیروزمندانه در جبهه اقتصادی می‌توان تلقی کرد البته انتظار است چنین نمونه‌هایی توسط رسانه‌ها به مردم به خصوص جوانان در زمینه نحوه تولید، مدیریت، قطع وابستگی و چگونگی اشتغال‌زایی معرفی بشوند تا یک مدل و الگوی موفق برای علاقه‌مندان قرار بگیرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا