اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37765 مورخ:[1398-09-06 13:37:01]
مردم با نخریدن کالای گران به تعدیل قیمت‌ها کمک کنند
نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران:

مردم با نخریدن کالای گران به تعدیل قیمت‌ها کمک کنند

نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران با بیان اینکه به هر حال این تغییر قیمت سوخت در دراز مدت، افزایش قیمت ایجاد می‌کند؛ گفت: با وجود آنکه بازرسان ما در سطح بازار حضور دارند و قیمت‌ها را رصد می‌کنند، اما کمکی که خود مردم می‌توانند به تعدیل قیمت‌ها کنند آن است که کالایی که گران است را نخرند.

سیدمجتبی پیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار  مازند اصناف؛ در خصوص آخرین تغییرات قیمتی در بازار در پی تغییر نرخ سوخت اظهار کرد: به هر حال این تغییر قیمت سوخت در دراز مدت، افزایش قیمت ایجاد می‌کند.

وی افزود: اولین اثرات این تغییر متوجه کرایه حمل‌ونقل درون و برون شهری شده است و این به این علت بوده که یا برای این خودروها، سهمیه‌ای دیده نشده و یا در دست اصلاح است.

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران در این خصوص که گزارش‌ها حاکی از افزایش برخی اقلام نظیر گوشت قرمز، حبوبات، برخی لوازم قطعات خودرو و غیره دارد؛ پاسخ داد: مرغ، تخم مرغ، روغن، قند، شکر و میوه و تره‌بار که جزو اقلام پرمصرف مردم هستند، تغییر چندانی نداشته است و تنها گرانی این روزهای گوجه را شاهد بودیم که آن هم ربطی به بنزین نداشت و به عدم عرضه گوجه جنوب و تغییر فصل بر می‌گشت که رفته رفته با افزایش عرضه، رو به کاهش خواهد گذاشت.

نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران تصریح کرد: با وجود آنکه بازرسان ما در سطح بازار حضور دارند و قیمت‌ها را رصد می‌کنند، اما کمکی که خود مردم می‌توانند به تعدیل قیمت‌ها کنند آن است که کالایی که گران است را نخرند.

پیرزاده تصریح کرد: گاه خود مصرف کننده نیز با رفتار خود در بازار به تشدید قیمت‌ها کمک می‌کند و اگر وقتی کالایی، مشتری نداشته باشد، به خودی خود پایین می‌آید و باید این همبستگی میان مردم و بازار مصرف به وجود بیاید.

به گفته وی، مدیریت خرید در بین مصرف‌کنندگان در ایام پر تنش قیمتی وجود ندارد و افزایش تقاضا در زمان گرانی یک کالا، به تشدید بی ثباتی قیمت‌ها و طول عمر مدت زمان گرانی می‌انجامد و باید در کنار دستگاه‌های نظارتی، خود مردم نیز به عنوان مصرف کننده به وسط میدان بیایند.


انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا