اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37741 مورخ:[1398-09-04 14:42:01]
 گرانی گوجه ربطی به بنزین ندارد/کاهش قیمت گوجه تا 10 روز آینده
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران:

گرانی گوجه ربطی به بنزین ندارد/کاهش قیمت گوجه تا 10 روز آینده

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران با بیان اینکه افزایش قیمت گوجه در بازار ربطی به اصلاح نرخ بنزین ندارد، گفت: یک هفته تا 10 روز دیگر، گوجه جنوب به بازار می‌آید و قیمت‌های حال حاضر بازار شکسته خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه افزایش قیمت گوجه در بازار ربطی به اصلاح نرخ بنزین ندارد، اظهار کرد: به‌دلیل تغییر فصل و سرد شدن هوا، فصل برداشت گوجه در برخی از شهرهای کشور که منبع تامین گوجه در بازار بودند به اتمام رسیده و در نتیجه با کاهش عرضه و از سوی دیگر بالاتر بودن میزان تقاضا، شاهد گرانی قیمت گوجه هستیم.

وی افزود: البته یک مقدار یعنی درصد خیلی پایینی نیز به افزایش خودسرانه نرخ کرایه حمل از سوی رانندگان که بدون جوز قانونی بوده، بر می‌گردد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خاطرنشان کرد: یک هفته تا 10 روز دیگر، گوجه جنوب به بازار می‌آید و قیمت‌های حال حاضر بازار شکسته خواهد شد.

به گفته فخرآوران، در حال حاضر در میدان اصلی میوه و تره‌بار مرکز مازندران، گوجه‌فرنگی بوته‌ای درجه یک به قیمت 10 هزار و گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای درجه یک 12 تا 12 هزار و 500  تومان عرضه می‌شود که با توجه به سود حدود 25 تا 30 درصدی خرده‌فروشان، قیمت گوجه‌فرنگی معمولی درجه یک در سطح شهر حدود ۱۳ هزار  و گلخانه‌ای حدود 15 تا 15 هزار و 500 تومان است.

وی گفت: نهایتا تا دو هفته دیگر خلاء ایجاد شده در بازار به دلیل تغییر فصل با دست دادن گوجه فارس برطرف شده و قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا