اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37712 مورخ:[1398-08-25 12:32:01]
 آغاز طرح ویژه بازرسی از بازار مازندران از امروز/مردم نگران نباشند/هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات ممنوع است
رئیس سازمان صمت مازندران خبر داد

آغاز طرح ویژه بازرسی از بازار مازندران از امروز/مردم نگران نباشند/هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات ممنوع است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه از امروز بحث نظارت یا گشت ویژه در کل استان به اجرا در خواهد آمد؛ گفت: مردم نگرانی نداشته باشند چرا که هر گونه افرایش قیمت چه در بخش خدمات و چه در بخش کالا ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ حسین‌قلی قوانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص نظارت ویزه بر بازار کالا و خدمات در پی اعلام افزایش نرخ بهای سوخت اظهار کرد: از امروز بحث نظارت یا گشت ویژه در کل استان به اجرا در خواهد آمد.

وی افزود: تمام بازرسان ما به ویژه طی روزهای نخستین طرح در سطح بازار حضور پیدا خواهند کرد و ما هم طی روز جاری به اتفاق صدا و سیما در سطح بازار حاضر خواهیم شد و به سوالات مردم پاسخ خواهیم داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: هیچ کالا و خدماتی افزایش قیمت پیدا نخواهد کرد و از آن‌جا که 95 درصد حمل و نقل در استان توسط کامیون‌ها انجام می‌شود و سوخت گازوئیل هیچ افزایش قیمتی پیدا نکرده است؛ مردم نگران افزایش قیمت کالا و خدمات نباشند.

این مقام مسئول ادامه داد: از امروز با ابلاغ
به تمام ادارت ما در سطح استان و با حضور مشترک بازرسان تعزیرات حکومتی و اتاق‌های اصناف گشت مشترک ویژه در استان به اجرا در خواهد آمد.

قوانلو تصریح کرد: به هیچ عنوان، افزایشی در سطح کالا انجام نمی‌شود و در بخش خدمات نیز هم همین‌طور است و اگر نیاز به افزایش نرخ خدمات باشد، تصمیم‌گیری انجام خواهد شد و اگرنه هر گونه افرایش قیمت چه در بخش خدمات و چه در بخش کالا ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی متذکر شد: افزایش قیمت در سطح تاکسی‌های درون شهری و خودروهای عمومی سواری بین شهری نیز فعلا ممنوع است و میزان سهمیه بنزین خوردوهای عمومی سواری بین شهری که در این طرح مغفول مانده بود، طی امروز و فردا قرار است تعیین تکلیف شود تا این مشکل رانندگان این بخش نیز مرتفع شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پاسخ به این سوال که همواره در نظارت‌ها، کمبود نیروی انسانی در بخش بازرسی وجود داشته است؛ اعلام کرد: برای پر کردن این خلأ، نظارت‌های مردمی را با فعال کردن سامانه 124 پوشش دادیم و از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده هر گونه افزایش قیمت نسبت به قبل از آغاز طرح، که برابر قانون تخلف است به این سامانه گزارش دهند تا در اسرع وقت، برخورد با متخلفان انجام گیرد.

به گفته وی، در تمامی شهرستان‌ها و در تیم بازرسی، قاضی  ویژه حضور خواهد داشت و در صورت احراز و مشاهده تخلف، برخورد آنی و قاطع همراه با صدور حکم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا