اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37670 مورخ:[1398-08-16 09:45:01]
۸۲ درصد از سواحل مازندران در حریم ۶۰ متری دریا آزاد شد

۸۲ درصد از سواحل مازندران در حریم ۶۰ متری دریا آزاد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: تاکنون ۸۲درصد از حریم ساحل خزر در حوزه استحفاظی مازندران از تملک نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی آزاد شد. ‎

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران مهدی رازجویان طول نوار ساحلی استان را ۳۷۰ کیلومتر بیان کرد و گفت: تاکنون ۸۲ درصد از حریم ساحل خزر در حوزه استحفاظی مازندران از تملک نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی آزاد شد و ۱۸ درصد همچنان در تصرف بخش‌ها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۲ درصد نوار ساحلی استان آزادسازی شده است، افزود: دسترسی به ساحل درخواست و مطالبه عمومی و مردمی است و باید زمینه دسترسی به ساحل را برای همه مردم فراهم کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران طول ساحل را ۳۷۰ کیلومتری بیان کرد و گفت: 18 درصد ساحل آزادنشده مربوط اشخاص و بخش خصوصی، مراکز اقامتی و یا سازمان‌هایی است که باید در کنار ساحل مستقر باشند.

این مسؤول یادآور شد: شش درصد از ۱۸ درصد نوار ساحلی آزادنشده مربوط به مراکز اقامتی دستگاه‌های مختلف است و باید با جدیت بیشتری آزادسازی این نواحی صورت گیرد.

رازجویان یادآور شد: همچنین شش درصد دیگر از مجموع ۱۸ درصد نوار ساحلی آزادنشده مربوط به بخش خصوصی است که دارای سند مالکیت هستند و برای آزادسازی این عرصه‌ها، باید اعتباراتی درنظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: نباید بعد از مرحله آزادسازی، ساحل را رها کرد و باید این عرصه ها با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخش خصوصی بهسازی و سرمایه‌گذاری شود تا بهتر بتوانیم از این مواهب استفاده کنیم.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران یادآور شد:در استان مازندران سه تا چهار شهرک ساحلی مصوب داریم و بقیه مجتمع‌های مسکونی و ساحلی هستند که باید تابع ضوابط و مقررات شهری باشند و باید آزادسازی ساحل را پیگیری کنند و مسکونی‌بودن مجتمع نباید دلیلی برای تصرف ساحل باشد و باید آزادسازی کرد. 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا