اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37644 مورخ:[1398-08-06 13:00:01]
 برای خرید مسکن عجله نکنید

برای خرید مسکن عجله نکنید

یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: با توجه به مقاومت فروشندگان بهتر است که خریداران در خرید خانه عجله نکنند. پیش‌بینی می‌شود قیمت خانه ...

به گزارش مازند اصناف؛ یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: با توجه به مقاومت فروشندگان بهتر است که خریداران در خرید خانه عجله نکنند. پیش‌بینی می‌شود قیمت خانه به دلیل رکود عمیق در سال ۹۹ روند نزولی را به خود بگیرد.

یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در نیمه دوم سال ارزان تر خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: شرایط کلان اقتصاد به ثبات نزدیک شده است. روند ادامه‌دار کاهش قیمت دلار باعث می‌شود که در قیمت کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای همچون خانه اثر بگذارد؛ این در حالی است که در شاخص‌های کلان اقتصادی تغییر محسوسی دیده نشود.

عطا آیت‌الهی افزود: خریداران کماکان توان خرید خانه ندارند. عرضه‌کنندگان هم نسبت به فروش خانه‌هایشان مقاومت می‌کنند. آنچه که به نظر می‌رسد قیمت خانه در بخش مرکزی و جنوبی تهران کاهش داشته اما در شمال تهران کاهش قیمت چندانی دیده نشده است.

او اظهار کرد: با این وضعیت به نظر می‌رسد تا نیمه دوم سال شاهد کاهش قیمت خانه نباشیم؛ آنچه که مشخص است حفظ شرایط موجود است.

آیت الهی در توصیه‌ای به خریداران خانه گفت: خریداران خانه چنانچه شرایط حادی ندارند از خرید خانه جلوگیری کنند. با توجه به مقاومت فروشندگان بهتر است که خریداران در خرید خانه عجله نکنند. پیش‌بینی می‌شود قیمت خانه به دلیل رکود عمیق در سال ۹۹ روند نزولی را به خود بگیرد./ایران جیب


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا