اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37633 مورخ:[1398-08-06 09:23:01]
مازندران نیاز کشور به پرتقال شب عید را تأمین می‌کند

مازندران نیاز کشور به پرتقال شب عید را تأمین می‌کند

رئیس ‌سازمان جهاد کشاورزی مازندران از خرید ۴۰ هزار تن پرتقال تامسون برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و گفت : اگرچه هنوز قیمت خرید مشخص نشده است اما این تصمیم به‌موقع دولت، بازرگانی مرکبات را بهتر تنظیم می‌کند.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزالله شهیدی فر، در گردهمایی توسعه کشت کلزا در ساری افزود: که این تصمیم در نشست اخیر ستاد تنظیم بازار کشور در قالب تصمیم‌گیری برای خرید و ذخیره سازی انواع میوه اتخاذ شده است.

وی نسبت به سوء استفاده احتمالی دلالان در قیمت‌گذاری مرکبات بویژه پرتقال ابراز نگرانی کرد و گفت : با توجه به هزینه مراقبت از باغات مرکبات از جمله مقابله با آفت مگس میوه، بازرگانی این میوه پائیزی باید مورد نظارت دقیق‌تری قرار بگیرد.

شهیدی‌فر افزود: باغداران مازندران مطمئن باشند کارشناسان  باغبانی جهاد کشاورزی نسبت به هزینه تمام شده تولید مرکبات واقف هستند و در تعیین قیمت خرید پرتقال شب عید نیز بدرستی عمل خواهند کرد.

وی با اعلام این که امسال بارندگی‌های مناسب سبب باردهی بیشتر درختان مرکبات شده و پیش‌بینی کارشناسان هم بر افزایش دست‌کم ۱۰ درصدی برداشت محصول است، گفت: تولید مرکبات امسال به ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تن خواهد رسید.

رئیس ‌سازمان جهاد کشاورزی مازندران از دستور و پیگیری استاندار برای حل مشکلات باغداران ، تنظیم قیمت محصولات باغی و عرضه بدون واسطه زاید این محصولات به بازار خبر داد و توضیح داد : مقرر شد تا صدور مجوز صادرات محصولات باغی مازندران به شهرهای بزرگ کشور بررسی و انجام شود و همسو با این تصمیم حمایتی از باغداران مرکبات، شهرداری‌ها باید برای  فروش این محصولات به چند استان بزرگ کشور اقدام عملی کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا