اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37603 مورخ:[1398-07-23 13:10:01]
 نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک در جنگل های هیرکانی برگزار می شود
در دودانگه؛

نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک در جنگل های هیرکانی برگزار می شود

نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک در جنگل های هیرکانی مازندران به مدت 10 روز در منطقه دودانگه برگزار می شود.

به گزارش مازند اصناف؛ فاطمه پری نژاد مدیر اجرایی نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک پیش ازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پروژه هنر معاصر پرسبوک شش سال در تهران برگزار می شد افزود: این طرح سال هفتم در اصفهان و سال هشتم در یزد برگزار شد.

وی با بیان اینکه هدف هنر معاصر پرسبورک احیای فرهنگ و هویت های فراموش شده در استان ها است تصریح کرد: این هویت ها ابنیه تاریخی، جنگل، دریا، بافت و پوشش و غیره است.

وی با اشاره به ثبت جنگل های هیرکانی، این طرح را انگیزه اصلی برگزاری نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک در جنگل های هیرکانی بیان کرد و گفت: جنگل هیرکانی فقط مختص مازندران نیز و علاوه بر استان های شمالی در دو کشور دیگر کشیده شده است.

پری نژاد با اظهار اینکه تلاش داریم تا جنگل های هیرکانی، بکر باقی ماند گفت: از این سالانه در جنگل مرسی سی در منطقه فریم و در حاشیه روستای درزیکلا برگزار می شود.

وی کشف استعدادهای جوان هنری را از جمله اهداف برپایی سالانه هنر معاصر پرسبوک بیان کرد.

نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک، مازندران (جنگل‌های هیرکانی) از ۷ تا ۱۶ آبان ماه در جنگل‌های هیرکانی زیست بوم درزیکلا با همکاری انجمن هنرهای تجسمی مازندران و موسسه فرهنگی هنری هفت آینه و حمایت یونسکو و اداره کل هنرهای تجسمی با  کیوریتوری ندا درزی در منطقه درزیکُلا و بخشی از جنگل‌های هیرکانی و دودانگه ساری برگزار می‌شود.

این رویداد هنری در نهمین دوره خود با ارجاعی به جنگل‌های هیرکانی و بوم شناسی آن؛ همچون دوره‌های پیشین اهداف بلند مدتی را جهت حفظ محیط زیست، میراث کهن سرزمین ایران - جهان را آغاز و هنرمندان خلاق و نوگرا را دعوت به همکاری در پروژه ای فضا محور کرده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا