اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37575 مورخ:[1398-07-20 17:08:01]
میانکاله با لایروبی نابود می‌شود/سودجویان می‌خواهند با لایروبی تالاب اقدام به قایقرانی کنند
هشدار محیط زیست؛

میانکاله با لایروبی نابود می‌شود/سودجویان می‌خواهند با لایروبی تالاب اقدام به قایقرانی کنند

مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان محیط زیست گفت: لایروبی آب داخل تالاب میانکاله منجر به خشک شدن تمام این تالاب می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ مسعود باقرزاده کریمی در گفت‌و‌گویی، درباره علت مخالفت محیط زیست با لایروبی تالاب میانکاله، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست با لایروبی تنگه‌های حوضه چپغلی، لپو و آشوراده صد در صد مخالف است و هر فردی نیز اقدام به تخریب تالاب کند به عنوان متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه لایروبی تالاب میانکاله منجر به نابودی آن خواهد شد، افزود: با لایروبی، آب داخل تالاب از آن خارج و منجر به خشک شدن تمام میانکاله خواهد شد.

باقرزاده کریمی گفت: یک سطحی را در نظر بگیرید که دارای بخش کم عمق و پر عمق باشد، حال اگر میانه این سطح را بردارید آب از سطح کم عمق به پر عمق می‌رود؛ تالاب میانکاله نیز همین گونه است اگر لایروبی در آن صورت گیرد، این تالاب بی آب خواهد شد.

این مسئول افزود: هم اکنون قسمت‌های غربی تالاب خشک است، اما بخش‌های شمالی و شرقی آن که به دریا منتهی می‌شود در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اقدامات مربوط به احیای تالاب میانکاله گفت: بررسی برآورد نیاز آبی تالاب، پاکسازی آبراهه‌ها از رسوبات و جلوگیری از برداشت‌های بی رویه آب از چاه‌ها از جمله اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای احیای تالاب میانکاله است.

باقرزاده کریمی بیان کرد: برخی از سودجویان می‌خواهند با لایروبی تالاب اقدام به قایقرانی کنند و هیچ گونه دلسوزی برای تالاب ندارند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا