اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37572 مورخ:[1398-07-18 13:17:01]
عزاداری دهه دوم ماه صفر در مسجد جامع ساری آغاز شد/همت بازاریان ساری برای تداوم سنتی 70 ساله
به میزبانی اتحادیه میوه و تره‌بار ساری؛

عزاداری دهه دوم ماه صفر در مسجد جامع ساری آغاز شد/همت بازاریان ساری برای تداوم سنتی 70 ساله

رئیس اتحادیه میوه و تره بار ساری از آغاز برگزاری مراسم عزاداری دهه دوم ماه صفر بازاریان اتحادیه میوه و تره‌بار ساری خبر داد و گفت: این مراسم که از شب گذشته 17 مهرماه آغاز شده است تا 26 مهرماه ادامه خواهد داشت.

امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف از آغاز برگزاری مراسم عزاداری دهه دوم ماه صفر بازاریان ساری در مسجد جامع این شهر خبر داد.

وی افزود: این مراسم طبق روال سالیان گذشته،  بعد از نماز مغرب و عشاء و به‌مدت 10 شب، به میزبانی اتحادیه میوه و تره‌بار ساری برگزار می شود.


رئیس اتحادیه میوه و تره بار ساری خاطرنشان کرد: این مراسم که از شب گذشته، 17 مهرماه آغاز شده است تا 26 مهرماه ادامه خواهد داشت.

فخرآوران با بیان اینکه این مراسم در سال گذشته به دلیل آتش سوزی مسجد جامع برگزار نشد؛ تصریح کرد: قدمت برگزاری این مراسم به بیش از 70 سال قبل برمی‌گردد که در آن زمان با سخنرانی آیت‌الله سعادت و در کف بازار برگزار می‌شد و طی دو سه دهه اخیر این مراسم در مسجد جامع که در دل بازار قرار دارد، انجام می‌شود.

وی در پایان از تمامی جامعه اصناف و بازاریان مرکز استان و همچنین آحاد مردمی دعوت کرد تا در این مراسم معنوی شرکت کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , عزاداری , ماه , صفر , بازار , ساری , مسجد , جامع , اتحادیه , میوه , عزاداری , ماه , صفر , بازار , ساری , مسجد , جامع , اتحادیه , میوهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا