اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37549 مورخ:[1398-07-15 19:26:01]
 کاهش قیمت دام زنده و گوشت در بازار/ ممانعت دلالان بومی از پایین آمدن قیمت گوشت
رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران خبر داد

کاهش قیمت دام زنده و گوشت در بازار/ ممانعت دلالان بومی از پایین آمدن قیمت گوشت

رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران با اشاره به روند کاهشی قیمت دام زنده طی هفته اخیر از کاهش 5 تا 10 درصدی قیمت گوشت سبک و سنگین در قصابی‌ها خبر داد و گفت: از آن‌جا که در استان مازندران با کمبود دام زنده مواجه هستیم و غالبا از سایر استان‌‌ها تامین می‌شود، دلالان بومی با علم به این قضیه از کاهش قیمت‌ها ممانعت می‌کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدکاظم اصغری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگارما با اشاره به روند کاهشی قیمت دام زنده طی هفته اخیر از کاهش 5 تا 10 درصدی قیمت گوشت سبک و سنگین در قصابی‌ها خبر داد.

وی افزود: قیمت کنونی هر کیلو دام سبک زنده با وزن پایین در میادین  42 تا 43 هزار تومان و با وزن بالا 38 تا 39 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: هر کیلو دام سنگین نیز با وزن زیر 400 کیلوگرم با نرخ 27 تا 28 هزار تومان و با وزن بالای 400 کیلوگرم کمتر از 25 هزارتومان در میدان عرضه می‌شود.

اصغری‌نژاد بیان کرد: دامداران در بازار شب عید برای فروش دام مقاومت کردند و حال همان دام‌ها در عید قربان و هم اکنون روانه بازار شده است و عرضه و تقاضای فعلی بازار، موجب روند کاهشی قیمت‌ها در بازار دام زنده شده است.

وی متذکر شد: از آن‌جا که در استان مازندران با کمبود دام زنده مواجه هستیم و غالبا از استان‌های همجوار و خراسان تامین می‌شود، دلالان بومی از کاهش قیمت‌ها ممانعت می‌کنند؛ اما کسادی بازار موجب کاهش قیمت‌ها در بازار شده است.

رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران در پایان ابراز امیدواری کرد که بازار گوشت برای ایام اربعین به مشکل خاصی برنخورد و قیمت‌ها ثبات خود را حفظ کند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا