اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37522 مورخ:[1398-07-14 10:49:01]
کمبود معلم مدارس به اداره کل آموزش و پرورش اعلام نشد

کمبود معلم مدارس به اداره کل آموزش و پرورش اعلام نشد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه درحال حاضر به‌طور کلی در سطح استان کمبود محسوسی در بحث تعداد معلم وجود ندارد، گفت: در این رابطه هنوز از سطح شهرستان‌ها گزارشی به اداره کل آموزش و پرورش اعلام نشده است.

به گزارش مازند اصناف؛ گزارشی از سوی تعدادی از خانواده‌ها مبنی بر کمبود معلم در مدارس، تدریس معلمان در رشته‌های غیرمرتبط، استفاده از ناظم‌ و معلمان پرورشی مدارس به عنوان معلم و افزایش ساعات کاری معلمان از سوی دانش‌آموزان، خانواده‌ها، معلمان و حتی اصحاب رسانه‌ای که جزو والدین دانش‌آموزان هستند به این رسانه گزارش شده است که در این باره عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس  اظهار کرد: در حال حاضر در سطح استان گزارشی مبنی بر کمبود تعداد معلم ارائه نشده است.

وی افزود: در سال تحصیلی جدید ما کمبود نیروهای آموزشی را از طریق جذب برخی از نیروهای نهضت سوادآموزی، خرید خدمات، معلمان حق‌التدریسی و انصراف نیروهای بازنشسته‌ جبران کردیم.

نیکزاد با اشاره به اینکه در حال حاضر به‌طور کلی در سطح استان کمبود محسوسی در بحث تعداد معلم وجود ندارد، گفت: البته در این رابطه هنوز از سطح شهرستان‌ها گزارشی به اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران اعلام نشده است.

 

در سال تحصیلی جدید ما کمبود نیروهای آموزشی را از طریق جذب برخی از نیروهای نهضت سوادآموزی، خرید خدمات، معلمان حق‌التدریسی و انصراف نیروهای بازنشسته‌ جبران کردیم.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: با وجود اینکه کمبود معلم نداریم ولی در صورت اعلام کمبود معلم از آموزش و پرورش شهرستان نسبت به جبران نیرو اقدام خواهد شد و نگرانی خاصی در این بحث وجود ندارد.

وی در پایان گفت: آموزش و پرورش استان مازندران همچون سایر دستگاه‌های اجرایی طبق قوانین مصوب خدمات‌رسانی می‌کند./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا