اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37513 مورخ:[1398-07-12 01:16:01]
انفجار در بازار آهن‌آلات

انفجار در بازار آهن‌آلات

اگرچه مدت هاست شاهد ثبات و عدم تغییر در بهای اعلامی اکثر تولیدات کارخانه ها بودیم و گاها نیز با محدودیت عرضه صورت گرفته در بازار ...

به گزارش مازند اصناف؛ اگرچه مدت هاست شاهد ثبات و عدم تغییر در بهای اعلامی اکثر تولیدات کارخانه ها بودیم و گاها نیز با محدودیت عرضه صورت گرفته در بازار دچار آشفتگی هایی می شود اما کارشناسان بازار سرمایه معتقدند که تنش های سیاسی این روزها کمترین اثر را در بازار ارز و سکه خواهد گذاشت و دیگر خبری از آن جهش های قیمتی که با کوچکترین رخداد سیاسی روی می داد، نیست و سخنان سیاست مداران چه در داخل و چه در خارج آتش به جان قیمت دلار و سکه نخواهد انداخت. 

برخی کارشناسان معتقدند دولت و به خصوص بانک مرکزی با اعمال سیاست های کنترلی و کارآمد توانستند در کنترل بازارها نقش تاکنون نقش موثری را ایفا کنند. هر چند برخی دیگر این مسئله را ناشی از ترس سوخت شدن سرمایه ی باقی مانده در بازار می دانستند.

این نوع دیدگاه حاکی از این است که  حجم ورود نقدینگی به سمت بازار سرمایه و بورس، انگار سایر بازارها را هم از رونق انداخته است. با این همه کارشناسان معتقدند نمی توان به درستی پیش بینی کرد که شرایط آرام در بازار ارز بتواند دوام پیدا کند مگر اینکه تحولات سیاسی و دیپلماتیک به سمت و سوی مثبت حرکت کند.

اقتصاد ایران همواره با تحولات سیاسی، پیوند ناگسستنی داشته است و هر چند این مسئله تنها معطوف به کشور ما نیست، اما شرایط سیاسی و دیپلماتیک کشور در حالتی بینابین قرار گرفته که هنوز معلوم نیست به کدام سمت خواهد رفت.

اگرچه به نظر می رسد احتمال وقوع حالت بد بیشتر از حالت وقوع حالت خوب در شرایط فعلی برای بازار آهن می باشد، اما همچنان جمع بندی بازار بر این است که فعلاً تکانه ای در آن رخ ندهد. از طرفی دولت با اعمال سیاست هایی جلوی هر تقاضای مشکوک در بازار را خواهد گرفت و هر تقاضای هیجانی را با عرضه دستوری تحت کنترل خود در می‌آورد./آهن پرایس

» برچسب ها : , قیمت , بازار , آهن , ایران , انفجار , قیمت , بازار , آهن , ایران , انفجارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا