اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37505 مورخ:[1398-07-11 16:35:01]
رکورد تولید طلای سپید بعد از 2 دهه در مازندران شکسته شد

رکورد تولید طلای سپید بعد از 2 دهه در مازندران شکسته شد

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: بارش‌های خوب و افزایش سطح زیر کشت موجب شد که امسال سطح زیر کشت برنج در استان مازندران به یک میلیون و 420هزار تن برسد که در 2 دهه اخیر رکورد تولید برنج در مازندران شکسته شد.

به گزارش مازند اصناف؛ امسال با تولید بیش از یک میلیون و 400هزار تن شلتوک رکورد تولید این محصول پس از دو دهه شکسته شد.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران با تایید این خبر در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: امسال به‌دلیل وجود آب به میزان کافی و تامین آن در شالیزارها و بالا آمدن سطح آب چاه‌ها خیلی از مناطقی که سال گذشته به‌دلیل کم‌آبی زیر کشت نرفته بود، کشت شد به‌طوری‌که 11هزار هکتار بر سطح زیرکشت افزوده شد.

ابراهیم قربان‌نژاد با اشاره به افزایش 65 درصدی سطح زیر کشت ارقام پرمحصول برنج نسبت به سال گذشته، افزود: همچنین امسال شاهد افزایش سطح زیر کشت رتون و دوباره نشا و همچنین افزایش سطح مکانیزه بودیم.

وی تصریح کرد: همه اینها موجب شد که در امسال سطح زیر کشت برنج در استان مازندران به یک میلیون و 420هزار تن برسد که در دو دهه اخیر رکورد تولید برنج در مازندران شکسته شد.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد قیمت خوب برنج در بازار مازندران هستیم، گفت: همچنین قیمت ارقام محلی برنج همچنان هیچ تغییری نکرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در ادامه با اشاره به وضعیت مناسب قیمت برنج طارم و ارقام محلی در بازار مازندران، افزود: بحث تخلیط رونق بازار برنج پرمحصول را کاهش داده است.

شهیدی‌فر بیان کرد: هر زمان حس کردیم قیمت برنج در حال کاهش است و کشاورز متضرر می‌شود بحث خرید توافقی برنج در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی در پایان گفت: واردات برنج نیز ممنوع اعلام شده است./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا