اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37503 مورخ:[1398-07-10 14:05:01]
کسادی معاملات نارنگی در بازار به دلیل بی اعتمادی مردم به سلامت مرکبات/قیمت انواع میوه در 10 مهرماه
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خبر داد

کسادی معاملات نارنگی در بازار به دلیل بی اعتمادی مردم به سلامت مرکبات/قیمت انواع میوه در 10 مهرماه

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران با بیان اینکه متاسفانه کمی خرید و فروش نارنگی نسبت به سالیان گذشته کاهش پیدا کرده است؛ گفت: با توجه به شیوع بیماری آفت مگس میوه در باغات، مردم کمی بی اعتماد شده‌اند و تمایل سنوات گذشته را نشان نمی‌دهند.

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص حال و هوای بازار میوه و تره‌بار گفت: میوه به وفور در میادین و در کف بازارهای استان موجود است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

وی افزود: قیمت‌ها هم طی سال‌جاری از ثبات و میزان مطلوبی برخوردار بوده و با تنش قیمتی مواجه نیستیم.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در خصوص قیمت امروز انواع میوه در سطح میادین عرضه میوه استان، خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلو موز 10 الی 10 هزار و 500 تومان، سیب زرد و قرمز درجه یک 4 الی 4 هزار و 500 تومان، گلابی بیروتی 18 هزار تومان، گلابی درگز 8 هزار تومان و شاه میوه 10 الی 11 هزار تومان است.

رئیس میدان‌بار ساری ادامه داد: قیمت هر کیلو گوجه یک‌هزار و 200 تومان، خیار محلی 4 هزار و 500 تومان، خیار درختی 4 هزار تومان، پیاز دو هزار و 500 و سیب زمینی نیز 3 هزار و 500 تومان در بازار امروز است.

فخرآوران در خصوص وضعیت قیمتی نارنگی ژاپنی که چند وقتی است فصل برداشت آن آغاز شده است؛ پاسخ داد: متاسفانه کمی خرید و فروش نارنگی نسبت به سالیان گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری آفت مگس میوه در باغات، مردم کمی بی اعتماد شده‌اند و تمایل سنوات گذشته را نشان نمی‌دهند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران اعلام کرد: قیمت هر کیلو نارنگی ژاپنی در جعبه‌های تک رج 3 الی 3 هزار و 200 تومان و در جعبه‌های دو رج نیز دو هزار و 300 الی دو هزار و 600 تومان است.

به گفته وی، این محصول با احتساب سود 25 درصدی در کف بازار به خریداران فروخته می‌شود.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا