اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37500 مورخ:[1398-07-10 09:54:01]
توزیع 5 هزار بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان مناطق محروم مازندران

توزیع 5 هزار بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان مناطق محروم مازندران

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مازندران از توزیع 5 هزار بسته لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان مدارس محروم و مناطق کمتر توسعه یافته استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدرضا هادیان اظهار کرد: همزمان با توزیع 500 هزار بسته لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان مدارس محروم و مناطق کمتر توسعه یافته کل کشور، طرح پویش ملی مشق احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با توزیع 5 هزار بسته لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار تولید داخل برای دانش‌آموزان مدارس محروم و مناطق کمتر توسعه‌یافته مازندران اجرا شد.

وی تصریح کرد: در این طرح علاوه بر حمایت از دانش‌آموزان مدارس محروم در این مناطق همزمان حمایت از تولیدات داخلی و رونق تولید ملی در دستور کار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار گرفت و سبب افزایش رونق تولید کارخانه‌های نیمه فعال و تعطیل فراهم شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مازندران محتویات این بسته را شامل یک عدد کیف، چهار عدد مداد مشکی یا خودکار آبی، دو عدد مداد یا خودکار قرمز، یک بسته 12 تایی مداد رنگی یا کلاسور 100 برگ، پاک کن، تراش، خط کش، جامدادی، یک عدد دفتر نقاشی، دو عدد دفتر 60 برگ و یک عدد دفتر 100 برگ برشمرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شد تا وضعیت اجتماعی و اقتصادی مناطق محروم کشور را متحول سازد، اظهار کرد: گستره فعالیت بنیاد برکت وسیع است و زمینه‌های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آب‌رسانی، مخابراتی، فرهنگی و مذهبی، مسکن، ورزشی، انتظامی، جاده‌ای، آبخیزداری، دامپروری، تامین سوخت و طرح‌های هادی روستایی را شامل می‌شود.

هادیان یکی از اصلی‌ترین اهداف تاسیس بنیاد برکت را کمک و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه بنیاد برکت بازوی توانمند ستاد اجرایی ستاد فرمان امام(ره) است گفت: زمانی که بنیاد برکت تأسیس شد برای خود اهداف مختلفی را تعریف و ترسیم کرد که مهم‌ترین آن در حوزه مشارکت اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم بوده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مازندران ادامه داد: واحدهای تولیدی که به دلیل کاهش و تعدیل نیرو و در آستانه تعطیلی قرار گرفتند بنیاد برکت بعد از تقاضا وضعیت را براساس توجیه اقتصادی، اشتغال‌زایی پایدار و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم بررسی و مشارکت می‌کند.

هادیان میزان مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در استان را 372 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مشارکت در بیش از 18 طرح اشتغال‌زایی بنگاه‌محور با سرمایه‌گذاری 2.450 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای 6 هزار و 460 نفر، اجرای 800 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با اشتغال هزار و 541 نفر و 555 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، اجرای 29 طرح اشتغال زایی تسهیلات محور با اشتغال91 نفر و 174 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، ساخت و احداث 53 مدرسه با بیش از 337 کلاس درس، ساخت و احداث 140 مسجد در روستاهای محروم استان، اجرای 87 پروژه‌ زیربنایی شامل حسینیه، آب‌رسانی خانه عالم، پل، کتابخانه، راه مسکن، معابر روستایی، ساخت مخزن آب مرکز بهداشت استان، ساخت 724 واحد مسکن محرومان، پوشش بیمه‌ برای 44 هزار و 20 نفر از روستائیان و ارائه خدمات بیمه‌ ایتام(طرح برکت مهدوی) برای 4 هزار و 17 نفر از مهم‌ترین اقدامات بنیاد برکت در استان است./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا