اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37495 مورخ:[1398-07-09 14:38:01]
4 هزار صیاد مازندرانی راهی دریا می‌شوند/ 20 مهر ماه؛ آغاز فصل صید ماهی‌

4 هزار صیاد مازندرانی راهی دریا می‌شوند/ 20 مهر ماه؛ آغاز فصل صید ماهی‌

مدیرکل شیلات مازندران گفت: حدود 4 هزار نفر از صیادان مازندرانی در قالب 54 تعاونی پره از رامسر تا گلوگاه 20 مهر ماه امسال تورهای صیادی خود را در پهنه دریای مازندران گسترانیده و از ذخایر دریا ارتزاق خواهند کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ ولی‌الله محمدزاده امروز درباره زمان آغاز فصل ماهی‌های استخوانی در دریای خزر  اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده حدود 4هزار نفر از صیادان  مازندرانی در قالب 54 تعاونی پره از رامسر تا گلوگاه  20 مهر ماه امسال تورهای صیادی خود را در پهنه دریای مازندران گسترانیده و از ذخایر دریا ارتزاق خواهند کرد.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده زمان صید ماهی‌های استخوانی دریای خزر از 20 مهر ماه امسال آغاز شده و تا 15 مهر ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به نقش بسزای بازسازی ذخایر آبزیان در احیای ذخایر دریای خزر، اضافه کرد: امسال بیش از 110 میلیون قطعه بچه ماهی سفید،کپور و خاویار در مصب رودخانه‌های منتهی به دریا رهاسازی شد که از این میزان 20 میلیون قطعه در قالب شیل‌گذاری و تکثیر طبیعی بوده است تا فرهنگ غنی مشارکت در احیای ذخایر دریای خزر در میان صیادان نهادینه شود.

محمدزاده در پایان گفت: روز چهارشنبه 10 مهر ماه همایشی با حضور صیادان و اتحادیه تعاونی و تشکل‌های صیادی در استان برگزار می‌شود تا صیادان با آمادگی کامل فصل صید را آغاز کنند./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا