اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37487 مورخ:[1398-07-08 19:00:01]
پیرزاده رئیس اتحادیه املاک ساری باقی ماند/آسیب جدی بداخلاقی‌های انتخاباتی به انسجام اصناف
مازنداصناف گزارش می‌دهد

پیرزاده رئیس اتحادیه املاک ساری باقی ماند/آسیب جدی بداخلاقی‌های انتخاباتی به انسجام اصناف

آنچه به عنوان یکی از معضلات صنفی در اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف استان به وضوح و به دفعات در حال وقوع است، بداخلاقی‌ها و حاشیه‌ سازی‌های متفاوت بین داوطلبان است که رقابت انتخاباتی را به محل مناقشه و تسویه حساب‌های شخصی مبدل ساخته است.

به گزارش مازند اصناف؛ انتخابات اتحادیه صنفی مشاوران املاک ساری با حضور پرشور اعضای این صنف برگزار شد و در نهایت پس از شمارش آرا، اعضای جدید هیئت مدیره این اتحادیه مشخص شد.

بر اساس این گزارش در پایان و پس از شمارش 962 آرای مأخوذه، سید مجتبی پیرزاده با  757 رای به عنوان رئیس، علیرضا برزگر با 591 رأی به عنوان نائب رئیس اول، محمدرضا عرب خزایلی با  466 رأی به عنوان نائب رئیس دوم، محمودرضا فتحی 446 با رأی به عنوان خزانه دار، سبحان بخشی با 447 رأی به عنوان دبیر و رضا حسینی نیز به عنوان بازرس این اتحادیه به مدت دو سال برگزیده و انتخاب شدند.

ضمنا آقایان جعفر اندی با 405 رای و علیرضا پورفرج قاجاری با 234 رای به عنوان اعضای عضو هیئت مدیره انتخاب شدند.

گفتنی است آنچه به عنوان یکی از معضلات صنفی در اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف استان به وضوح و به دفعات در حال وقوع است، بداخلاقی‌ها و حاشیه‌ سازی‌های متفاوت بین داوطلبان است که رفاقت صنفی را به محل اتفاقات ناخوشایند و دور از انتطار مبدل ساخته است.


هر چند جدا از رخدادهای انجام شده طی هفته‌ها و ماه‌های قبل از جریان این انتخابات؛ بدیهی است که بداخلاقی‌های انتخاباتی طی سالیان اخیر آسیب‌های جدی به انسجام و یکدلی جامعه اصناف زده است اما موضوع قابل اشاره در این گزارش، منحصر به این یک مورد نیست و متاسفانه در بسیاری از انتخابات صنفی و در تمامی شهرهای استان با نمونه‌های متعددی روبرو هستیم که رقابت انتخاباتی را به محل مناقشه و تسویه حساب‌های شخصی مبدل ساخته است.


آنچه در این مقوله قابل تامل و انتظار است، پرهیز از بداخلاقی‌های انتخاباتی، حفظ شآنیت و احترام همدیگر و تلاش برای ارتقای اوضاع کسب و کار است نه اما و اگرهایی که اخلاق را کنار گذاشته و بدنبال اهدافی خارج از یک رقابت سالم و منصفانه است.


مازنداصناف به عنوان اولین و تنها پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران با قدمتی نزدیک به یک دهه، همواره تلاش بر آن داشته که ضمن انتشار اخبار عمومی اصناف، بنا بر رسالت ذاتی که بر دوش خود احساس می‌کند، به بیان مشکلات موجود در این حوزه بپردازد و قصد زیر سوال بردن فرد یا افرادی خاص را نداشته و به عنوان یک تلنگر به جامعه اصناف، به بیان این موضوع پرداخته است.


در پایان از تمامی زعمای جامعه بزرگ اصناف استان از نمایندگان اتاق اصناف ایران گرفته تا روسای اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی شهرهای استان انتظار می‌رود در راستای ایجاد همدلی و وحدت، پیشگیری از تنش‌های صنفی و جلوگیری از ماجراهای تلخ تجارب قبلی، همت و عزم راسخی برای غبار روبی از فضای مسموم انتخاباتی در برخی موارد این چنینی بردارند و بی شک پا پس کشیدن‌ها و اهمال در مسئولیت بر دوش آن‌ها گذاشته شده، به هیچ وجه به نفع بازار و جامعه صنفی نخواهد بود.


 گزارش از مجتبی قربانی

انتهای پیام/


» برچسب ها : , انتخابات , اتحادیه , املاک , ساری , بداخلاقی , انتخاباتی , اصناف , مازندران , انتخابات , اتحادیه , املاک , ساری , بداخلاقی , انتخاباتی , اصناف , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا