اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37478 مورخ:[1398-07-07 12:17:01]
 کمبود لاستیک پراید و نیسان در بازار/مشکلی در تامین لاستیک‌های سنگین نداریم
عضو هیئت مدیره اتحادیه لاستیک‌فروشان مرکز مازندران خبر داد

کمبود لاستیک پراید و نیسان در بازار/مشکلی در تامین لاستیک‌های سنگین نداریم

عضو هیئت مدیره اتحادیه لاستیک‌فروشان مرکز مازندران ضمن اشاره به کمبود لاستیک پراید در بازار گفت: البته این اوضاع یعنی کمبود عرضه در خصوص لاستیک برای خودروهای وانت نظیر مزدا 1600 و 2000 و همچنین نیسان نیز در بازار وجود دارد و از آن‌جا که وارد نمی‌شود و تولید ما هم در کشور محدود و تقاضا هم زیاد است؛ مصرف کنندگان با مشکلاتی مواجه هستند.

به گزارش مازند اصناف؛ علی علیپور طی گفت‌وگویی در خصوص اوضاع کنونی بازار لاستیک اظهار کرد: در حال حاضر شرایط لاستیک مطلوب است، منتهی متاسفانه بخشی از لاستیک‌های توزیعی در کشور که با قیمت مصوب در حال عرضه به متقاضیان است، به درستی کنترل نمی‌شود.

وی افزود: تعدادی از این لاستیک‌ها به دست مصرف کنندگان نمی‌رسد که جدا از اخلال در بازار و سودجویی برخی‌ها، نظارت‌ها باید ساز و کار جدی‌تری را دنبال کند.


عضو هیئت مدیره اتحادیه لاستیک‌فروشان مرکز مازندران در خصوص کمبود لاستیک پراید در بازار و تنش‌های قیمتی حاصل از این ماجرا، خاطرنشان کرد: لاستیک‌‌های وارداتی به بازار می‌آید اما از آن‌جا که تعداد این خودرو از سایر خودروها در کشور بیشتر است؛ طبیعتا نیاز بازار نیز به این لاستیک بیشتر است و از آن‌جا که کمی در تولید دچار نوسان شده‌ایم؛ شاهد بروز مشکلاتی هستیم.

این کسبه قدیمی بازار لاستیک در استان اعلام کرد: البته این اوضاع یعنی کمبود عرضه در خصوص لاستیک برای خودروهای وانت نظیر مزدا 1600 و 2000 و همچنین نیسان نیز در بازار وجود دارد و از آن‌جا که وارد نمی‌شود و تولید ما هم در کشور محدود و تقاضا هم زیاد است؛ مصرف کنندگان با مشکلاتی مواجه هستند.

علیپور در خصوص وضعیت قیمتی لاستیک طی نیمه نخست بازار گفت: امسال تنها در اوایل سال یک افزایش 22 درصدی را تجربه کردیم و عموما قیمت‌ها در بازار روی یک نوار ثابتی در حرکت است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص تامین لاستیک‌های سنگین در بازار استان مشکلی وجود دارد یا خیر، تصریح کرد: ا کنون مسئله لاستیک مانعی برای فعالیت ناوگان حمل و نقل نیست و به اندازه‌ای که حمل‌ونقل بدون مشکل جریان داشته باشد، لاستیک در بازار وجود دارد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه لاستیک‌فروشان مرکز مازندران متذکر شد: خوشبختانه با تدابیری که اتخاذ شده و با هماهنگی سازمان راهداری و انجمن صنفی، حواله برای کامیون‌دارن صادر می‌شود و تمام نماینده‌های فروش در سطح استان زیر نظر راهداری در حال توزیع لاستیک حواله‌ای به کامیون‌داران هستند.

علیپور افزود: خوشبختانه هم مشکلی در تامین لاستیک سنگین نداریم و هم با وجود لاستیک‌های سنگین حواله‌ای، نیازی به خرید لاستیک آزاد نیست.

وی مطرح کرد: لاستیک سنگین بیش از نیاز استان وار شده است و هزاران لاستیک در انبارهای استان وجود دارد؛ اما متقاضی واجدالشرایط تعدادشان کم است.

به گفته این فعال صنفی بازار لاستیک، چیزی تحت عنوان لاستیک بی کیفیت وارداتی در بازار وجود ندراد و تمامی لاستیک‌های وارداتی دارای مهر استاندارد هم در کشور مبدا و هم در کشور مقصد هستند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه لاستیک‌فروشان مرکز مازندران یادآور شد: برخی لاستیک‌ها موجود در بازار، گمنام هستند که از نظر مصرف کننده و توزیع کننده، بی کیفیت معرفی می‌شوند اما این لاستیک‌ها هم دارای استاندارد در دو کشور مبدا و مقصد هستند.

انتهای پیام/


» برچسب ها : , کمبود , لاستیک , پراید , نیسان , مزدا , بازار , گرانی , کمبود , لاستیک , پراید , نیسان , مزدا , بازار , گرانیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا