اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37464 مورخ:[1398-07-06 15:35:01]
خرید و فروش طلای دست دوم با نام کم اجرت در بازار تا خلأ قانونی در معاملات/خطر تعطیلی کارگاه‌های طلا!
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خبر داد

خرید و فروش طلای دست دوم با نام کم اجرت در بازار تا خلأ قانونی در معاملات/خطر تعطیلی کارگاه‌های طلا!

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران با بیان اینکه ما اصلا چیزی به نام طلای کم اجرت نداریم؛ گفت: این مسئله در واقع دوز و کلک یک سری افراد سودجو و فرصت طلب است که از مردم طلای دست دوم می‌خرند، تمیز کاری می‌کنند و آب و رنگش می‌‌دهند و دوباره به مردم و به نام طلای کم اجرت، می‌فروشند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد نصیری در گفت‌وگو با خبرنگارما در خصوص آخرین وضعیت بازار طلا اظهار کرد: وضعیت بازار از نظر نوسان به یک ثبات نسبی رسیده است و دیگر شاهد آن چنان نوسانات شدید قیمتی در بازار نیستیم.

وی افزود: بازار با وجود این ثبات اما تکانی نخورده است و کماکان رکود بر بازار حاکم است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص به راه افتادن موج جدیدی از معاملات در بازار طلا با نام طلای کم اجرت، خاطرنشان کرد: ما اصلا چیزی به نام طلای کم اجرت نداریم و در کل ایران، هیچ کارگاهی نیست که طلای کم اجرت تولید کند.

این فعال صنفی با سابقه بازار طلا گفت: این مسئله در واقع دوز و کلک یک سری افراد سودجو و فرصت طلب است که از مردم طلای دست دوم می‌خرند، تمیز کاری می‌کنند و آب و رنگش می‌‌دهند و دوباره به مردم و به نام طلای کم اجرت، می‌فروشند.

نصیری با بیان اینکه خرید و فروش طلای دست دوم، تخلف صنفی است؛ بیان کرد: بنا بر قانون، واحدهای صنفی حق خرید و فروش طلای دست دوم را ندارند.

وی ادامه داد: باید برای خرید و فروش طلای دست دوم یک راهکار و دستورالعمل جامعی ارائه شود که به عنوان یک قانون کسبی در بازار، از سوی واحدهای صنفی به اجرا درآید و متاسفانه قانونی در این خصوص وجود ندارد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری تصریح کرد: متاسفانه با وجود نبودن هیچ قانونی مبنی بر خرید و فروش طلای دست دوم از سوی وزارت صنعت و معدن یک کد آیسیکی برای آن تعریف شد که در هیچ کجای ایران عملی نشد و هیچ یک از اتحادیه‌های صنفی از آن استقبال نکردند.

این کسبه قدیمی و فعال بازار طلا اعلام کرد: متاسفانه در کل کشور تنها یک مجوز فعالیت در خصوص خرید و فروش طلای دست دوم در ساری صادر شد که مشکلات عدیده‌ای را برای اتحادیه طلا به وجود اورده است و شکایات متعددی را نیز در این خصوص از سوی خریداران داریم.

نصیری با بیان اینکه در حالی که در شرایط کنونی، شاهد تعطیلی کارگاه‌های تولیدی در سطح کشور هستیم؛ تاکید کرد: بی شک با گسترش و جامعیت بخشیدن به خرید و فروش طلای دست دوم، بسیاری از کارگاه‌های تولیدی طلا نیز تعطیل و کارگران آن‌ها نیز بیکار می‌شوند.

وی متذکر شد: با حادث شدن این روند، رونق تولید ملی خود به خود دیگر وجود خارجی نخواهد داشت و موجی از بیکاری و تعطیلی کارگاه‌ها را شاهد خواهیم بود.

به گفته این کسبه بازار طلا، قیمت امروز هر گرم طلا در بازار، 408 هزار تومان، سکه تمام 4 میلیون و 70 هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و 90 هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و 270 هزار تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , طلای , دست , دوم , کم اجرت , نبود , قانون , بازار , صنف , سودجویی , تعطیلی , طلای , دست , دوم , کم اجرت , نبود , قانون , بازار , صنف , سودجویی , تعطیلیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا