اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37453 مورخ:[1398-07-04 19:53:01]
 ثبت بیش از ۲ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد
مدیر بندرامیرآباد اعلام کرد

ثبت بیش از ۲ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: برای نخستین بار حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در نیمه نخست سال با افزایش چشمگیری، از مرز ۲ میلیون تن گذشت.

به گزارش مازند اصناف؛ سیاوش رضوانی در گفت و گویی با اشاره به اینکه میزان تخلیه و بارگیری کالا در 6 ماهه اول سال جاری در بندرامیرآباد ۲ میلیون و ۲۵ هزار تن بوده است اظهار کرد: برای نخستین بار است که این بندر در این بازه زمانی ، این میزان حجم از تخلیه و بارگیری کالا را با رشد ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه می کند.

وی ۲۵ کیلومتر شبکه ریلی داخلی بندرامیرآباد و اتصال آن به شبکه سراسری راه آهن را از مزایای ویژه این بندر توصیف کرد و ادامه داد: در 6 ماهه نخست امسال حمل ریلی نیز با ورود ۳۸۸ واگن ، از رشد ۶ برابری نسبت به همین مدت در سال گذشته برخوردار بوده است.

مدیر بندرامیرآباد افزود: حجم تخلیه غلات و روغن خوراکی به عنوان بخش عمده ای از کالاهای اساسی را یک میلیون و ۴۷۰ هزار تن برشمرد که در مقایسه با  یک میلیون و ۲۳۴ هزار تن پارسال ۱۹ درصد رشد داشته است.

رضوانی با بیان اینکه در ماههای اخیر با برنامه ریزی صورت گرفته رشد رویه گمرکی صادرات از واردات پیشی گرفته است بیان کرد: رشد صادرات در 6 ماه گذشته ۷۹ درصد و رشد واردات ۱۷ درصد بوده است.

وی کشتی های ورودی به بندرامیرآباد را نیز ۴۹۰ فروند عنوان کرد که در مقایسه با ۳۷۷ فروند سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا