اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37427 مورخ:[1398-06-29 19:59:01]
 گوشت‌های منجمد بازار قصابان را یخ کرد!
کوچ خریداران به بازار گوشت‌های منجمد و مرغ؛

گوشت‌های منجمد بازار قصابان را یخ کرد!

در کنار قیمت بالای گوشت گرم و برای خیلی‌ها حتی گوشت منجمد در بازار، بازار خیلی از قصابی‌ها کساد شده است؛ البته از سویی دیگر، خریداران هم با مدیریت تعداد دفعات خرید و یا خرید در مواقع ضروری برای مهمانی‌ها و مجالس، کمتر برای مصارف شخصی، پا به قصابی‌ها می‌گذارند.

به گزارشمازند اصناف؛ قیمت بالای انواع گوشت‌های قرمز در بازار موجب شده است تا مردم به سمت خرید گوشت‌های منجمد و مرغ متمایل شوند.

با توجه به فراوانی وجود گوشت‌های وارداتی برزیلی یا همان منجمد در بازار استان که اختلاف قیمت فاحشی هم با گوشت‌های گرم موجود در مراکز عرضه فروشگاهی و قصابی‌های استان دارد موجب افت شدید فروش گوشت در قصابی‌ها شده است.

سیدکاظم سیداصغری‌نژاد در خصوص وضعیت حال حاضر بازار گوشت در استان به خبرنگار ما  گفت: وضعیت بازار آرام و قیمت‌ها دارای ثبات است و نوسانی را شاهد نیستیم.

وی افزود: میزان تقاضای مردم برای خرید گوشت کاهش یافته و بازار در حالت رکود به سر می‌برد.

رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: تزریق فراوان گوشت‌های تنظیم بازار به مناسبت ماه محرم و صفر در بازار موجب شده است تا بازار قصابان کساد شود.

سید اصغری‌نژاد ادامه داد: از آن‌جا که مشتریان بازار، بیشتر گوشت منجمد می‌خرند، قیمت‌ها به صورت راکد مانده و پاخور قصابی‌ها کم شده است.

هر چند قصابان از کسادی بازار نالانند و آن‌ها باید پاسخگوی مخارج زندگی خود و فعالیت کسبی خود باشند اما با رصد قیمت‌ها در بازار گوشت و همچنین در کنار هم قرار دادن آن با میزان درآمد و مخارج مردم، می‌شود به سادگی به علت انتخاب گوشت منجمد از سوی مردم به جای گوشت گرم پی برد.

گفتنی است در حالی که قیمت فعلی هر کیلو گوشت گاوی در بازار استان 80 هزار تومان، گوساله 95 هزار تومان و بره حدود 110 هزار تومان است، خرید گوشت منجمد با قیمت میانگین 55 هزار تومان که بسته به نوع انتخاب مشتری، متغیر است، طبیعی به نظر می‌رسد.

البته باید گفت در کنار قیمت بالای گوشت گرم و برای خیلی‌ها حتی گوشت منجمد در بازار با کاهش قیمت مرغ در بازار طی ماه‌های اخیر و همخوانی قیمت بازار با قیمت مصوب، بخش اعظمی از خریداران گوشت کاهش یافته‌اند و خریداران هم با مدیریت تعداد دفعات خرید و یا خرید در مواقع ضروری برای مهمانی‌ها و مجالس، کمتر برای مصارف شخصی، پا به قصابی‌ها می‌گذارند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا