اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37404 مورخ:[1398-06-21 09:30:01]
 برداشت برنج در 205 هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران/قیمت 17 هزار تومانی هرکیلو برنج در شالیکوبی‌ها
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

برداشت برنج در 205 هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران/قیمت 17 هزار تومانی هرکیلو برنج در شالیکوبی‌ها

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: برداشت برنج تاکنون در ۲۰۵ هزار و ۵۵۰ هکتار از شالیزار‌های مازندران انجام شد.

به گزارش مازند اصناف؛ ابراهیم قربان نژاد با بیان اینکه ۲۱۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از شالیزار‌های استان امسال به کشت برنج اختصاص یافت، گفت: برداشت برنج تاکنون در ۲۰۵ هزار و ۵۵۰ هکتار از شالیزار‌های مازندران ، حدود ۹۶ درصد انجام شد.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد این شالیزار‌ها به صورت مکانیزه و بقیه به صورت سنتی برداشت شده است، افزود: ۱۸۸ هزار و ۶۴۰ هکتار از شالیزار‌های استان به صورت مکانیزه برداشت شد.

 

قربان نژاد گفت: کشاورزان مازندرانی امسال به منظور مدیریت مصرف بهینه آب، صرفه جویی و افزایش عملکرد، آبیاری تناوبی را در بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از زمین‌های مازندران انجام دادند.

 

رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در ۶۱ هزار و ۴۹۰ هکتار از شالیزار‌های مازندران نشاء مجدد انجام شد، افزود: سطح پرورش رتون در مازندران نیز ۴۳ هزار و ۹۴۵ هکتار است.

 

قربان نژاد گفت: قیمت هر کیلوگرم برنج در شالیکوبی ۱۷ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم شلتوک برنج در شالیزار‌ها ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان است.

 

رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: پیش بینی می‌شود یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن برنج امسال در استان برداشت شود.

 

قربان نژاد گفت: به کشاورزان توصیه می‌شود برای مبارزه با آفت ساقه خوار برنج با کارشناسان جهاد کشاورزی مشورت کنند و از سم پاشی‌های بی مورد خودداری کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا