اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37385 مورخ:[1398-06-17 10:39:01]
 حضور گسترده و پرشور اصناف مازندران در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی/برگزاری عزاداری دهه دوم محرم به میزبانی اتاق اصناف ساری به مدت سه روز
نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران مطرح کرد

حضور گسترده و پرشور اصناف مازندران در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی/برگزاری عزاداری دهه دوم محرم به میزبانی اتاق اصناف ساری به مدت سه روز

نماینده اتاق اصناف مازندران در ایران از تعطیلی بازار استان طی روزهای 18 و 19 شهریورماه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: جامعه بزرگ و ولایتمدار اصناف و بازاریان مازندران فردا و پس فردا با حضور گسترده و پرشور در مراسم دسته‌روی و عزاداری سالار شهیدان و علمدار باوفایش حضور خواهند یافت.

به گزارش مازند اصناف؛ عباس رمدانی طی گفت‌وگو با خبرنگار ما از تعطیلی بازار استان طی روزهای 18 و 19 شهریورماه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: جامعه بزرگ و ولایتمدار اصناف و بازاریان مازندران فردا و پس فردا با حضور گسترده و پرشور در مراسم دسته‌روی و عزاداری سالار شهیدان و علمدار باوفایش حضور خواهند یافت.


وی افزود: از آنجا که بازار استان از گذشته تاکنون برخواسته از اعتقادات آیینی و اسلامی بوده، همواره در کلیه مراسمات اهل بیت(ع) پای ثابت و پیشرو هستند و همواره طبق سنوات چندین و چند ساله از ابتدای محرم تا آخر صفر به برپایی مراسم عزاداری می‌پردازند.

نماینده اتاق اصناف مازندران در کشور خاطرنشان کرد: جامعه بزرگ اصناف مازندران فردا و پس فردا ضمن تعطیلی واحدهای کسبی خود، بار دیگر ارادت خود را به سالار شهیدان به معرض نمایش قرار خواهند داد و با برپایی دسته‌های عزاداری و همچنین ایستگاه‌های صلواتی، سهمی هر چند کوچک در سیل عزادارن حسینی ایفا خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران بیان کرد: اصناف و کسبه مرکز استان نیز طبق سنوات گذشته از ابتدای محرم اقدام به برگزاری مراسمات عزاداری و برپایی زیارت عاشورا در پاساژها و مجتمع‌های تجاری پرداختند و یکی از بارزترین و قدیمی‌ترین این مراسمات در مرکز استان، برپایی مراسم عزاداری کسبه بازار مرکزی ساری در راسته بازار چارسوق است که به مدت ده روز همراه با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان و عزاداری هر ساله و طی چندین دهه برگزار می‌شود.

رمدانی عنوان کرد: مراسم عزاداری در مسجد جامع ساری، سال‌ها است که طی دو ماه محرم و صفر به میزبانی اتحادیه‌های متفاوت و هر یک به مدت 5 شب برگزار می‌شود و طی سال‌جاری نیز این روال طبق سنوات گذشته در حال انجام است.

وی ادامه داد: مراسم متمرکز اصناف ساری که هر ساله به میزبانی اتاق اصناف ساری برگزار می‌شود نیز امسال در دهه دوم محرم و طی روزهای یکشنبه 24، دوشنبه 25 و سه‌شنبه 26 شهریورماه به مدت سه روز برگزار می‌شود.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران اعلام کرد: این مراسم از ساعت 7:30 الی 9:30 صبح با حضور هیئت رئیسه اتاق اصناف، هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی، کسبه و بازاریان و جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی برگزار خواهد شد.

به گفته وی، به احتمال فراوان سخنران این مراسم آیت‌الله غلامی ن مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران خواهد بود.

انتهای پیام/
 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا