اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37371 مورخ:[1398-06-14 12:44:01]
سایه کم‌رونقی بر بازار میوه مازندران

سایه کم‌رونقی بر بازار میوه مازندران

درحالی که بازار میوه مازندران رنگارنگ است و میوه‌های تابستانی پای ثابت بازار است اما بازار آن چنان رونقی ندارد؛ موضوع دیگر بحث ماه محرم است که معمولا در روزهای نخست این ماه باتوجه به برگزاری مراسم‌ها و نذری‌دهی میوه‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

به گزارش مازند اصناف؛ درحالی که بازار میوه مازندران رنگارنگ است و میوه‌های تابستانی پای ثابت بازار است اما بازار آن چنان رونقی ندارد.

یکی از مسائل قیمت میوه است که باتوجه به اینکه قیمت میوه افزایش یافته و در کنار آن مردم تامین کالاهای اساسی را در اولویت قرار می‌دهند و میوه جز ضروریات نیست که بخواهند حتما در سبد غذایی خریداری کنند.

موضوع دیگر بحث ماه محرم است که معمولا در روزهای نخست این ماه باتوجه به برگزاری مراسم‌ها و نذری‌دهی میوه‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران درباره قیمت میوه در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: قیمت امروز گلابی ۱۲ تا ۱۴ هزار، انگور ۶ تا ۷هزار و ۵۰۰، هلو ۵هزار، پیاز، کدو ۲هزار، سیب‌زمینی ۳هزار و ۵۰۰ تا ۴هزار و ۵۰۰، گوجه، بادمجان یک‌هزار و ۵۰۰، خیار محلی ۴ تا ۴هزار و ۵۰۰، شلیل ۷هزار، هویج ۴هزار، لوبیا سبز ۲هزار و ۵۰۰، لیموترش ۷هزار، کلم قرمز و سفید و کاهو از ۲ تا ۳هزار، خربزه ۲ تا ۲هزار و ۵۰۰ و هندوانه یک هزار تومان است.

امیرحسین فخرآوران افزود: این قیمت‌ها مربوط به میدان میوه و تره‌بار بوده و در فروشگاه‌ها با افزایش 20 تا 35 درصدی به فروش می‌رسد که بیشتر از این میزان تخلف محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: عموما مردم تا دهه اول عاشورا سرگرم عزاداری و نذری دادن هستند و استقبال کمتری از میوه می‌کنند.

فخرآوران یادآور شد: نارنگی پیش‌رس با قیمت 3هزار تومانی نیز وارد بازار شده اما باتوجه به قیمت پایین باتوجه به عرضه میوه‌های تابستانی چندان مورد استقبال نیست.

وی در پایان گفت: میدان میوه و تره‌بار روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا