اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37359 مورخ:[1398-06-13 14:31:01]
 تخلیه میدان بار ساری در شرایط کنونی شدنی نیست/تعطیلی میدان میوه در روزهای تاسوعا و عاشورا/کمبودی در تامین میوه ماه محرم نداریم
رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران:

تخلیه میدان بار ساری در شرایط کنونی شدنی نیست/تعطیلی میدان میوه در روزهای تاسوعا و عاشورا/کمبودی در تامین میوه ماه محرم نداریم

رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران با بیان اینکه کمبودی در بحث تامین میوه در ایام ماه محرم نداریم؛ گفت: خلیه میدان میوه و تره بار در شرایط کنونی، شدنی نیست و اگر منابع مالی لازم برای مابقی این پروژه تامین شود، کار ساخت و تکمیل میدان جدید میوه و تره‌بار مرکز استان، تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران طی گفت‌وگویی اظهار کرد: کمبودی در بحث تامین میوه در ایام ماه محرم نداریم و میوه به میزان کافی در میادین استان وجود دارد.

تعطیلی میدان میوه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی

وی افزود: میدان میوه و تره بار مرکز استان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل می‌باشد.

قیمت امروز انوع میوه در میدان میوه مرکز استان

رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز استان در خصوص قیمت انواع میوه طی روز جاری خاطرنشان کرد: قیمت امروز هر کیلو گوجه در کف میدان، 1500 الی 1800 تومان، کدو و پیاز دو هزار تومان، بادمجان 1500 تومان، سیب زمینی و خیار محلی 4000 الی 4500 تومان و هویج 4000 تومان است.

رئیس میدان میوه و تره‌بار ساری ادامه داد: هر کیلو لوبیا طی روز جاری 2500 تومان، کاهو و کلم قرمز 3000 تومان و کلم سفید دو هزار تومان  فاکتور شد.

فخرآوران بیان کرد: هر کیلو سیب گالا 500 تومان الی 6500 تومان، شلیل 7000 تومان، هلو انجیری 6000 تومان، نارنگی ژاپنی 3000 تومان، طالبی 2500 تومان، خربزه 2000 الی 2500 تومان و هندوانه کیلویی یک‌هزار تومان در معاملات حریدوفروش شد.

کاهش قیمت موز در بازار

وی با اشاره به کاهش قیمت موز طی روزهای اخیر، قیمت هر کیلو موز کارتن بزرگ را طی روز جاری، 11 هزار و 500 الی 12 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو گلابی درجه یک از نوع بیروتی و اسپادانا 12 هزار الی 14 هزار تومان، انگور عسگری 6000 الی 7000 تومان، انگور بی دانه و کندری هر کیلو 7000 الی 7500 تومان، آلو خاکی 10 هزار تومان و هلو نیز 5 هزار تومان نرخگذاری شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز استان متذکر شد: قیمت فروش این میوه‌ها در سطح خرده‌فروشی‌های بازار، با احتساب سود 30 تا 35 درصدی به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

کمبودی در تامین میوه ماه محرم نداریم

رئیس میدان میوه و تره‌بار ساری یادآور شد: تمهیدات لازم برای تأمین میوه بازار اندیشیده شده تا شاهد مشکلی ازجمله کمبود و یا افزایش قیمت مواجه نشویم.

فخرآوران در خصوص اظهارات فرماندار ساری در جلسه شورای اداری مبنی بر جابه‌جایی و تخلیه میدان بار فعلی ساری در پایان شهریور ماه، تصریح کرد: به خاطر مشکلات مالی و شرایط کنونی اقتصادی و همچنین عدم حمایت به‌موقع مسئولان، نتوانستیم این پروژه را به اتمام برسانیم.

تخلیه میدان میوه و تره بار در شرایط کنونی، شدنی نیست/پیش‌بینی تکمیل میدان جدید تا پایان امسال

وی با بیان اینکه تخلیه میدان میوه و تره بار در شرایط کنونی، شدنی نیست؛ یادآور شد: پیش بینی می‌کنیم اگر منابع مالی لازم برای مابقی این پروژه تامین شود، کار ساخت و تکمیل میدان جدید میوه و تره‌بار مرکز استان، تا پایان امسال به اتمام برسد.

با وجود پایان فصل خرید اما ترافیک همچنان وجود دارد/میدان میوه تنها دلیل سنگینی ترافیک در کمربندی غربی نیست

رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز استان با بیان اینکه بسیاری از هجمه‌ها جهت جابه‌جایی میدان قدیم به دلیل اعلام نقش بالای میدان در ترافیک کمربندی غربی است؛ تاکید کرد: در حال حاضر که فصل خرید میوه‌های تابستانی به پایان رسیده است و هیچگونه خریدی انجام نمی‌شود نیز ترافیک با همان حجم و سنگینی، پابر جا است و ترافیک در این نقطه از کمربندی سبک‌تر نشده است.

فخرآوران افزود: جدا از میدان میوه وتره‌بار، استقرار چند بانک، رستوران‌های مطرح، واحدهای صنفی پر تقاضا و همچنین دوربرگردان در این نقطه از کمربندی نیز در سنگینی ترافیک  موثرند که همواره انگشت اشاره تنها به سمت این میدان بوده است./بلاغ

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا