اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37351 مورخ:[1398-06-12 15:37:01]
 21 فروشگاه عرضه سموم نباتی در محمودآباد پایش شد/برخورد قانونی با فروشندگان سموم تاریخ گذشته
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد:

21 فروشگاه عرضه سموم نباتی در محمودآباد پایش شد/برخورد قانونی با فروشندگان سموم تاریخ گذشته

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از رصد و پایش 21 فروشگاه عرضه سموم نباتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ احمد صادقی با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی افزود: در گشت مشترک از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد 21 فروشگاه عرضه سموم نباتی در این شهرستان مورد رصد و پایش قرار گرفت.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه در این شهرستان 30 فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی وخصوصی وجود دارد، گفت: هدف از این پایش، جلوگیری از تولید و توزیع سموم ثبت نشده و تاریخ گذشته است.

 

وی افزود: هرگونه تغییر در بسته بندی، دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

 

صادقی ادامه داد: در این پایش وضعیت حضور مسوول فنی در فروشگاه، ثبت اطلاعات کامل فروش سموم، فروش سموم بدون نسخه گیاهپزشکی، خرید سموم از شرکت های پخش مجاز، عدم وجود سموم تاریخ منقضی در فروشگاه، ثبت اطلاعات در سیستم مانیتورینگ سموم، عرضه و ميزان و انواع فروش سموم و آفت كش ها،‌ بررسي وضعيت محيطي و نحوه مديريت ‌سموم فاسد سنواتي مورد بررسي قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان موظفند از توزیع آن خودداری کنند، در غیر این‌صورت با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا