اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37295 مورخ:[1398-06-05 17:31:01]
بازار مرغ در انتظار آرامش

بازار مرغ در انتظار آرامش

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: قیمت مرغ ثابت اعلام شد که امیدواریم قیمت متعادل داشته باشیم در غیر این صورت به نفع تولید نخواهد بود.

به گزارش مازند اصناف؛ درست است باتوجه به مشکلات اقتصادی قیمت تمام کالاها از نوسان برخوردار بوده اما این نوسانات در برخی از محصولات از جمله مرغ بیشتر به چشم می‌آید.

برای مدتی قیمت آن کاهش می‌آید که تولیدکنندگان متضرر می‌شود و دوباره با قیمت بیشتری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد که باتوجه به افزایش قیمت باز هم باید مرغداران به قیمت سر به سر با هزینه‌های تولید و یا سود نهایت پنج درصدی اکتفا کنند اما با این حال از تولید رضایت دارند و حتی اگر ضرر کنند باز هم به تولید ادامه می‌دهند.

در سال‌های گذشته نیز شاهد متضرر شدن تولیدکنندگان مرغ بودیم اما با این با چنگ و دندان تلاش کردند تا تولید را حفظ کرده و بتوانند در این زمینه فعالیت کنند که همچنان این روند ادامه دارد.

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: طی دو ماه گذشته باتوجه به گرمای هوا و همچنین برخی بیماری‌ها موجب جوجه‌ریزی کمتر در نتیجه افزایش قیمت مرغ در بازار شد.

عطاءالله حسن‌زاده افزود: باتوجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته مبنی بر افزایش 15درصدی جوجه‌ریزی نباید در شهریور ماه با مشکل عرضه مواجه شویم.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ ثابت اعلام شد، اضافه کرد: امیدواریم قیمت متعادل داشته باشیم در غیر این صورت به نفع تولید نخواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اعلام اینکه در بحث تامین نهاده‌ها مشکل خاصی نداریم، تصریح کرد: توصیه ما به تولیدکنندگان این است روی بحث واکسن و دارو حساسیت به خرج دهند تا تامین شود.

حسن‌زاده با بیان اینکه وضعیت جوجه نرمال است ان‌شاءالله افت قیمت مرغ نداشته باشیم، اظهار کرد: باید این قیمت پایداری باشد تا تولید دچار مشکلی نشود تا دوباره دچار کمبود مرغ و عرضه نشویم.

وی بیان کرد: اگر در گذشته دچار مشکلات قیمتی بودیم فصل گرم سال بود و مرغ وزن نمی‌گرفتند اما درحال حاضر قیمت متعادل و رو به کاهش است و جوجه‌ریزی نیز به میزان کافی انجام شده است./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا