اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37291 مورخ:[1398-06-05 17:23:01]
کلاهبرداری اینترنتی از ۶۳۵ حساب بانکی در مازندران

کلاهبرداری اینترنتی از ۶۳۵ حساب بانکی در مازندران

رئیس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات مازندران از شناسایی متهم به جعل درگاه بانکی و کلاهبرداری اینترنتی ۷۰۰ میلیون ریالی از طریق فیشینگ در یکی از شهرستان های استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سرهنگ حسن محمد نژاد گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای استان و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از وی و اینکه بیش از ۵۲ میلیون ریال وجه نقد به صورت غیر مجاز و به صورت اینترنتی از ۲ حساب بانکی وی برداشت و به حساب های بانکی افرادی دیگر واریز شد، موضوع به ویژه در دستور کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: برابر بررسی های به عمل آمده و انجام اقدامات پلیسی، مشخص شد، کلیه نقل و انتقالات وجه از طریق سامانه های اینترنتی و از طریق یک خط تلفن همراه صورت پذیرفته که در این خصوص مالکان حساب های مقصد که همگی اهل و ساکن یکی از شهرستان های مرکزی استان بوده اند، شناسایی شدند.

رئیس پلیس فتای مازندران با اشاره به شناسایی متهم اصلی این پرونده، نوجوانی ۱۵ ساله که با استفاده از خط تلفن مادرش اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کرده، عنوان داشت: این فرد با هماهنگی قضائی دستگیر و در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی اقرار کرد.

سرهنگ محمدنژاد، افزود: متهم در تحقیقات پلیس اظهار داشت از بهمن ماه سال گذشته از طریق یک کانال تلگرامی با نحوه انجام فیشینگ و جعل درگاه اینترنتی آشنا شده و از این طریق با دسترسی به اطلاعات حساب بانکی اشخاص اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کرد.

رئیس پلیس فتای مازندران با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس در ادامه تحقیقات دریافتند، متهم به ۶۳۵ حساب بانکی افراد دسترسی داشته و تاکنون ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده، افزود: تلاش برای شناسایی مال باختگان در دستور کار قرار دارد و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ محمدنژاد با هشدار به شهروندان از آنان خواست در زمان خرید از فروشگاه های اینترنتی و در زمان ورود به درگاه بانکی مراقب بوده تا در دام درگاه های جعلی یا فیشینگ قرار نگیرند./مهر

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا