اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37290 مورخ:[1398-06-05 17:19:01]
 بیمه ساختمانی 53 هزار کارگر ساختمانی در مازندران
مدیرکل تعاون مازندران خبر داد

بیمه ساختمانی 53 هزار کارگر ساختمانی در مازندران

مدیرکل تعاون مازندران با اشاره به افزایش ۳.۵ برابری بیمه کارگران ساختمانی در استان گفت: ۵۳ هزار کارگر ساختمانی در استان بیمه شده اند.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران اصغری بااشاره به عملکرد حوزه توسعه کارآفرینی و اشتغال این اداره کل در استان اظهار کرد: با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی شناسایی کارآفرینان و برگزاری سالانه جشنواره امتنان ازکارآفرینان برتر استان صورت می‌گیرد.

وی از اجرای طرح  "توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)" با هدف استفاده از ظرفیتهای بومی و بکارگیری تجارب سازمانهای بین‌المللی، برای تحرک تقاضای نیروی کار در بخشهای کشاورزی، گردشگری و فناوری اطلاعات در استان خبر داد و افزود: چهار مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی در استان تشکیل شده است.

 

فعالیت ۴۹ مرکز مشاوره شغلی و کاریابی

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران از فعالیت ۴۶ مرکز مشاوره شغلی و کاریابی داخلی و ۳ مرکز کاریابی بین‌المللی در استان با هدف ارائه خدمت به کارجویان خبر داد و بیان کرد: طی این مدت ۱۶۰ جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و کارشناسی و ۷۷ جلسه کمیته فنی استانی روستایی و فراگیر در استان برگزار شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه ۶۷۱ فقره صدور، تمدید، تجدید و ابطال پروانه کار اتباع خارجی انجام شده است، خاطرنشان کرد: پیگیری پرداخت ۴ هزار و ۶۵۹ میلیارد ریال به طرحهای اشتغالزا(از محل توان تسهیلات دهی بانکها در سالهای ۹۳ و ۹۴)، پیگیری پرداخت ۶۰۳ میلیارد ریال به طرحهای کسب و کار خرد و خانگی، برگزاری ۷۷ جلسه کمیته فنی استانی روستایی و فراگیر، صدور ۲۱ هزار و ۴۴۸ فقره مجوز مشاغل خانگی و پیگیری پرداخت ۴ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال به طرحهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از محل ردیف‌های بودجه‌ای کشور (بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷، بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۶، تبصره ۲۶ قانون بودجه سال ۹۵، بند د تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۴، بند ج تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۳) از اقدامات مهم بخش کارآفرینی و اشتغال است.

اصغری از پیگیری انعقاد قرارداد بیش از دو هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به طرح های روستایی با اعتبار پنج هزار و ۴۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: پیگیری انعقاد قرارداد بیش از سه هزار میلیارد ریال به طرح های فراگیر با اعتبار هفت هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال از محل بند الف و ب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۶ انجام شد.

 

افزایش ۳.۵ برابری بیمه کارگران ساختمانی در مازندران

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  مازندران درخصوص دستاوردهای دولت در حوزه مدیریت اجتماعی این اداره کل گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید بیش از ۳۸ هزار کارگر ساختمانی در استان بیمه شدند که این آمار نسبت به قبل از سال ۹۲ افزایش بیش از ۳.۵ برابری (سه و نیم برابری) داشته است و تعداد کل بیمه شدگان در این بخش به ۵۳ هزار نفر رسیده است.

اصغری برگزاری اولین المپیاد فرهنگی و ورزشی کارگران کشور در مازندران، برگزاری اولین کنگره بزرگداشت ۹۸۰ شهید کارگر استان مازندران برای اولین بار در کشور، برگزاری سالانه جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کارو واحدهای نمونه به منظور شناسایی و تجلیل از نیروهای کار مولد، متخصص، مخترع، مبتکر و ساخت تعداد ۶ عدد مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران در استان مازندران با هدف افزایش رفاه و سلامت قشر شریف کارگر را بخشی  از دستاوردهای مهم در حوزه اجتماعی عنوان کرد.

وی تشکیل هیئت ورزش های کارگری استان مازندران با بیش از ۵۰ انجمن ورزشی، اعزام بیش از ۲۰۰  تیم های ورزشی کارگری در بخشهای بانوان و آقایان  از قبیل فوتبال، والیبال، بسکتبال، ورزشهای رزمی، کشتی  و.... به مسابقات کشوری و جهانی، برگزاری مسابقات قرآنی،کتابخوانی برای جامعه هدف (کارگران و خانواده آنها)و اعزام به مسابقات ملی، تاسیس و فعال سازی بیش از ۴۹ باب خانه بهداشت کارگری در واحدهای مشمول (بالای ۵۰ نفر) با هدف پیشگیری از بیماریهای شایع و بومی ، حوادث و بیماریهای ناشی از کار را از دیگر دستاوردهای مهم در حوزه اجتماعی برشمرد.

برگزاری حدود ۳۳۷ دوره آموزشی

اصغری از اجرای طرح حمایت غذایی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان مازندران در۱۵ مرحله خبر داد و گفت: برگزاری حدود ۳۳۷ دوره آموزشی با موضوع مهارت های زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اقدامات بوده است./مهر

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا