اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37289 مورخ:[1398-06-05 17:03:01]
کشف 146 میلیاردی انواع کالای قاچاق در مازندران
سرپرست پلیس آگاهی مازندران اعلام کرد

کشف 146 میلیاردی انواع کالای قاچاق در مازندران

سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران از کشف 146 میلیارد ریالی انواع کالای قاچاق طی مردادماه سال جاری در سطح استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید جعفر ساداتی در گفت و گویی اظهار کرد: در اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولويت کالاهاي ممنوعه و در راستاي طرح تشديد و مقابله با قاچاق کالا و ارز و نا امن ساختن بستر ارتکاب جرم طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا با بکارگیری همه امکانات و ظرفیت ها در سطح استان اجرایی شد.

وی تصریح کرد: در این طرح ماموران پلیس آگاهی با همکاری دیگر عوامل انتظامی استان و پلیس های تخصصی طی مردادماه سال جاری موفق به کشف 4 هزار و 491 عدد انواع لوازم آرایشی قاچاق، 3 دستگاه موتورسیکلت قاچاق، 33 هزار و 320 نخ سیگار قاچاق ، 92 تن چوب آلات جنگلی قاچاق،9 هزار و 800 عدد انواع داروهای غیر مجاز شدند.

سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران، اظهار داشت: کشف 420 دستگاه لوازم یدکی خودرو، 7 هزا رو 210 عدد لوازم صوتی و تصویری ، 23 دستگاه کولر گازی، 351 عدد لوازم رایانه ای، 8 هزار متر منسوجات و پارچه قاچاق، 37 هزار و 760 ثوب البسه و پوشاک قاچاق، 44 هزار لیتر سوخت قاچاق، 2 تن فرآوردهای گوشی قاچاق و 3 کیلوگرم خاویار از جمله کشفیات کالای قاچاق در مردادماه سال جاری بوده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه برابر اعلام کارشناسان بیش از 146 میلیارد و 590 میلیون ریال برآورد شده، افزود: در این خصوص 3 پرونده بالای 500 میلیون تومان و 5 پرونده از 100 میلیون تا 500 میلیون تومان تشکیل و به همراه متهمان به مرجع قضائی تحویل شد.

ساداتی با اشاره به اینکه پدیده شوم قاچاق یکی از عوامل اصلی در افزایش نرخ بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی در جامعه است، افزود: باید با حمایت از کالای ایرانی و مقابله با قاچاق کالا در توسعه اشتغال و شکوفایی اقتصاد کشور تلاش کنیم.

سرپرست پلیس آگاهی استان از کشف 15 هزار لیتر سوخت قاچاق از یک خودروی حامل سوخت در محور هراز شهرستان آمل خبر داد.

ساداتی گفت: ماموران گشت پلیس آگاهی شهرستان آمل در اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا و قاچاق فراورده های نفتی به یک دستگاه خودروی حامل سوخت در محور هراز مشکوک شدند.

سرپرست پلیس آگاهی استان مازندران، تصریح کرد: ماموران خودروی مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آن 15 هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف کردند.

وی ارزش سوخت قاچاق کشف شده را بالغ بر 750 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: سوخت قاچاق کشف شده به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شهرستان آمل تحویل شد.

ساداتی با اشاره به این که متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد ، از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز با نیروی انتظامی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در این زمینه را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام دارند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا