اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37286 مورخ:[1398-06-04 15:27:01]
ظرف ما آن قدر خالی نیست که غربی‌ها پُر کنند/ این انقلاب ادامه دارد
غلامی در مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج اصناف در ساری:

ظرف ما آن قدر خالی نیست که غربی‌ها پُر کنند/ این انقلاب ادامه دارد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه یکی از اهداف رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب بیان ظرفیت‌های داخلی کشور و گفتن اینکه ما چه ظرفیت‌های موجودی در کشور داریم، بود؛ گفت: تصور نشود که ظرف ما آن قدر خالی است که غربی‌ها باید آن را پُر کنند؛ این ظرفیت را باید با یک عزم عمومی، نقد کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج اصناف همزمان با سالروز شهادت شهید مهدی عراقی با حضور مجیدی معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران، ابراهیمی رئیس بسیج اصناف مازندران، حجت‌الاسلام غلامی نماینده ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران، نمایندگان اتاق اصناف مازندران در کشور، یعقوبی معاون سازمن صمت مازندران، روسای اتاق‌های اصناف، فرماندهان حوزه‌های اصناف، خانواده معظم شهدا، هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان و انجمن اسلامی بازار در محل سالن همایش اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد ابراهیمی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین با تبریک سالروز تشکیل بسیج اصناف گفت: کسبه و بازاریان چه در دوران قبل از انقلاب و چه در زمان انقلاب همواره پشتیبان نظام و انقلاب بودند.

اصناف همچنان در دفاع از ارزش‌های انقلاب ثابت قدم هستند

وی افزود: پس از انقلاب و در دوران دفاع مقدس نیز بازار همواره همچنان ثابت قدم باقی ماند و از تعهد خود به نظام، شهدا، انقلاب و امام (ره) دست نکشیدند.

رئیس بسیج اصناف از تلاش‌ها و حمایت‌های همه جانبه بسیجیان و کسبه بازار در ماجرای سیل اخیر تشکر کرد و گفت: اصناف  از همان روزهای نخستین پای کار آمدند و در قالب گروه‌های جهادی، حمایت‌های نقدی، کالایی و پس از آن و در دوران بازسازی با تامین مصالح ساختمانی و حمایت‌های مالی به یاری هموطنان خود آمدند.

ابراهیمی ضمن پاسداشت و تقدیر از تمام اصناف و بسیجیان در خصوص حمایت‌های نقدی و غیرنقدی و همچینین حضور در مناطق سیل زده در قالب گروه‌های جهادی، اذعان کرد: تا پایان کار در کنار سیل زدگان هستیم.

بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبری جزو سه بیانیه مهم طی 30 سال گذشته است

در ادامه حجت‌الاسلام یدالله غلامی که به عنوان سخنران این مراسم در این همایش حضور داشت؛ با بیان اینکه امروز مصادف با سالروز شهادت مهدی عراقی به‌عنوان روز اصناف و کارمند نامگذاری شده است؛ اظهار کرد: موضوع سخنرانی امروز، مطالبه رهبر انقلاب است از همه اقشار، اصناف، گروه‌ها و جریانات سیاسی که همان بیانیه گام دوم انقلاب است، می‌باشد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سه بیانیه دارند که طی 30 سال اخیر متفاوت از سایر بیانیه‌های ایشان است؛ افزود: بیانیه اول مربوط به سال اول پس از ارتحال امام (ره) بود؛ بیانیه دوم در 20 سالگی انقلاب و بیانیه سوم که به بیانیه گام دوم انقلاب مشهور است در 40 سالگی انقلاب صادر شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران خاطرنشان کرد: این بیانیه همانند نامه 53 عهدنامه امیرالمومنین (ع) در نهج ال
بلاغه که در زمان خودش آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفت، شاید چنین سرنوشتی را پیدا کند.

بیان عظمت اصل انقلاب اولین مقصود رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب

این مقام مسئول با بیان اینکه علیرغم وجود تحلیل‌های متفاوت در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب باید منظور اصلی را از زبان رهبری بشنویم که یقینا به منظور اصلی نزدیک‌تر است؛ ادامه داد: ایشان با بیان اینکه بنده در این بیانیه جدا از بیان یک سری مطالبات عمومی خواستم چندین مطلب را موکدا بیان کنم؛ اظهار کردند: " اولین نکته اینکه در این بیانیه خواستم عظمت اصل انقلاب را بیان کنم" .

غلامی در تشریح این مطلب گفت: متاسفانه عده‌ای به دنبال نشان دادن تصاویر غلطی از انقلاب هستند و از آنجا که نسل امروز ما آن‌روزها را درک نکردند ممکن است این اظهارات را بپذیرند.

دومین هدف رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب بیان عظمت راه 40 ساله بود/عده‌ای بدنبال آن هستند تا انقلاب را ناکارآمد و تاریک نشان دهند

وی با بیان اینکه دومین هدف رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب، بیان عظمت راه 40 ساله طی شده تاکنون بود، عنوان کرد: عده‌ای بدنبال آن هستند تا این 40 ساله را 40 ساله‌ای ناکارآمد و تاریک نشان دهند و بگویند نظام موجود، ناموفق بوده و این تصویر را به جوانان ما نشان دهند.

تشریح موفقیت‌های انقلاب در 40 سال گذشته/اجرای 40 میلیون طرح بزرگ و کوچک در کشور نشانه پیشرفت است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه با کمی انصاف باید بگوییم طی این چهل سال و علیرغم تمام مشکلات، دستاوردهای شگرفی حاصل شده است؛ تاکید کرد: در چهل سال گذشته، 40 میلیون طرح بزرگ و کوچک در کشور اجرا شده است؛ مثلا در عرصه صنعت دارای رتبه 64 دنیا تا قبل از انقلاب بودیم که اکنون در رتبه نوزدهم قرار داریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه مشکلات اقتصادی موجود، ممکن است در هر کشوری روی دهد و ممکن هم بود پیش نیاید و یا با شدت کمتری رخ دهد اما متاسفانه دشمن بدنبال ناامید کردن مردم از آینده است؛ متذکر شد: در حال حاضر رتبه ششم نظامی دنیا را داریم، در حالیکه در قبل از انقلاب 100 درصد وابسته بودیم؛ رتبه دهم در پزشکی دنیا را داریم و این در حالی است که قبل از انقلاب در رتبه 43 بودیم.

غلامی با اشاره به رتبه دهم جهان در کشاورزی، رتبه 13 در ورزش، رتبه هشتم در هوافضا، رتبه سوم در نانو تکنولوژی، رتبه ششم در ساخت زیردریایی، رتبه دوم در اختراعات و رتبه چهارم در تولید علم گفت: تا قبل از انقلاب در این بخش‌ها یا دستاوردی نداشتیم و یا قابل مقایسه با حال حاضر نیست.

سومین منظور رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب، تبیین عظمت چشم انداز امام (ره)  بود

وی افزود: سومین منظور رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب، تبیین عظمت چشم انداز امام (ره) از انقلاب بود، چشم اندازی که امام برای انقلاب داشت، زمینه سازی برای تحقق انقلاب امام زمان بود و انقلاب ما مقدمه سازی برای این انقلاب است.

این انقلاب ادامه دارد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه رهبر انقلاب در این بیانیه، آرمان‌ها و هدف انقلاب را تکرار می‌کند؛ اضافه کرد: رهبری در این بیانیه 44 بار نام جوانان را تکرار کردند؛ چرا که آن‌ها باید این انقلاب را بسازند و این انقلاب ادامه دارد؛ چرا که با فطرت انسان‌ها که همان "لااله الا الله" است، سروکار دارد.

هسته‌ای بهانه است

این مقام مسئول افزود: تمام علت مخالفت غرب و شرق هم با انقلاب، همین نکته است و آن‌ها را همین"لا اله الا الله" ناراحت کرده است و اگرنه، هسته‌ای بهانه است.

ظرف ما آن قدر خالی نیست که غربی‌ها پُر کنند

غلامی با بیان اینکه چهارمین هدف رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب بیان ظرفیت‌های داخلی کشور و گفتن اینکه ما چه ظرفیت‌های موجودی در کشور داریم، بود؛ اعلام کرد: تصور نشود که ظرف ما آن قدر خالی است که غربی‌ها باید آن را پُر کنند؛ این ظرفیت را باید با یک عزم عمومی، نقد کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب، زمانی پا گرفت که همه پای کار آمدند؛ تصریح کرد: برای این جهش عمومی نیاز به شناخت صحنه یعنی شناخت دوست و دشمن و صحنه کارزار، شناخت جهت حرکت، توجه به عنصر امید به آینده و عنصر چهارم یعنی برنامه علمی داریم.

امروز ما در قدرت و مولفه‌های آن به ظرفیت نمایش قدرت رسیده‌ایم

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران ما امروز در قدرت و مولفه‌های آن به ظرفیت نمایش قدرت رسیده‌ایم؛ اظهار کرد: خیلی از کشورهای دنیا مثل ژاپن و کره به قدرت رسیده‌اند اما توان نمایش قدرت‌شان را ندارند که نمونه‌اش حضور چند ده هزار آمریکایی در خاک ژاپن است که با وجود مصیبت هیروشیما، خرج آن‌ها را هم می‌دهند و حق اعتراض به آن‌ها را هم ندارند.

غلامی با بیان اینکه ما مشکل اقتصادی داریم اما به نمایش قدرت رسیده‌ایم؛ یادآور شد: ما تنها 7 کیلومتر پس از ورود پهباد آمریکایی به خاک کشور، آن را شکار کردیم و این جدا از تمام ابعاد افتخارآمیزش، شکستن اُبُهَت امریکا بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا در آینده‌ای نزدیک، آنچه مطالبه رهبری در گام دوم بیانیه انقلاب است؛ محقق شود.

به گزارش خبرنگار ما، در بخش پایانی این همایش و پس از نمایش کلیپی از زندگینامه شهید عراقی، از فرماندهان پایگاه‌های بسیج اصناف شهرستانی و نیز کسبه برتر در کمک‌رسانی به سیل زدگان طی سال‌جاری تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است در مراسم تجلیل از مجتبی قربانی مدیرمسئول پایگاه اطلاع‌رسانی مازنداصناف نیز به پاس پوشش مناسب خبری از وقایع و اخبار اصناف استان، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا