اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37241 مورخ:[1398-05-28 13:54:01]
فروشگاه‌های زنجیره‌ای نوشهر هیچ‌گونه مالیاتی نمی‌دهند
رئیس اتاق اصناف شهرستان نوشهر:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای نوشهر هیچ‌گونه مالیاتی نمی‌دهند

رئیس اتاق اصناف شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای هیچ‌گونه مالیاتی نمی‌دهند، گفت: تخفیف‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای خلاف واقع است و کالاهای آنها کیفیت برابر با تخفیفات را ندارد.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی طاهری‌فر  در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه در این مدت اندکی که مسئولیت اتاق اصناف را بر عهده گرفتم برخی اقدامات را در جهت پویایی اتاق اصناف انجام دادیم و ذهنیت منفی به بازار مثبت شد، اظهار کرد: اتاق اصناف نوشهر در ساختمان استیجاری مستقر است و بنابراین برای برون‌رفت از این وضعیت، زمینی در خیابان ستارخان خریداری کردیم و قرار بر این است مجوزها برای احداث ساختمان مستقل اتاق اصناف شهرستان نوشهر را بگیریم.

وی افزود: ساختمان جدید که احداث می‌شود برای حدود ۱۰ هزار واحد صنفی شهرستان نوشهر خدمات‌دهی می‌کند و از حالت استیجاری خارج می‌شویم.

رئیس اتاق اصناف شهرستان نوشهر با بیان اینکه در راستایی رفاه حال شهروندان  نمایشگاه‌های متعددی در شهرستان برگزار شد، درباره فعالیت خلاف فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای، تصریح کرد: این فروشگاه‌ها تخفیفاتی که اعلام می‌کنند خلاف واقع است و کالاهای آنها کیفیت برابر با تخفیفات را ندارد.

وی با تأکید بر اینکه فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای حتی اصلاً یک ریال هم در شهرستان نوشهر مالیات پرداخت نمی‌کنند، بیان کرد: این فروشگاه‌ها مجوزاهای خود را از اتحادیه کشوری می‌گیرند و هیچ ضوابطی برای آنها مشخص شده نیست.

طاهری‌فر بیان کرد: به فروشگاه‌های زیر هزار متر در نوشهر مجوز نمی‌دهیم ولی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در فضای 350 متر مجوز از کشور دریافت می‌کنند.

وی عنوان کرد: اماکن نسبت به پارکینگ به اتاق اصناف تذکر می‌دهد اما این هایپرمارکت‌ها یا پارکینگ ندارند و یا پارکینگ آنها در حد استفاده کارکنان خودشان است و کاربردی برای مشتریان ندارد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان نوشهر تصریح کرد: در نوشهر حدود ۴۰ واحد از این فروشگاه‌های زنجیره‌ای داریم که بعضی از این واحدها علاقه‌مند هستند به شهر خدمات بدهند.

این مسؤول با بیان اینکه قاچاق کالا در واحدهای صنفی خودمان را ممنوع کردیم، اذعان کرد: اما بسیاری از این فروشگاه‌های زنجیره‌ای اجناس و کالای خارجی عرضه می‌کنند و در هیچ برنامه شهر حضور ندارند و هیچ کمکی هم نمی‌کنند.

طاهری‌فر افزود: واحدهایی که زیر نظر اتاق اصناف اقدام به تخفیف کالا می‌کنند و مورد حمایت ما قرار دارند ولی متأسفانه در برخی ادارات از این مجموعه‌ها هیچ‌گونه حمایتی نمی‌شود اما بیشترین مالیات را هم پرداخت می‌کنند در حالی فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهر هیچ‌گونه مالیاتی را پرداخت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی ادارات مانند میراث فرهنگی نوشهر همکاری با اتاق اصناف ندارند، اظهار کرد: به میراث فرهنگی گفتیم مباحث گردشگری را در نوشهر فعال کنید و هر جا نیاز به حل موضوع از طرف اتاق اصناف باشد ما آن را حل می‌کنیم.

*معرفی قهوه‌خانه به‌عنوان مجتمع گردشگری!

رئیس اتاق اصناف شهرستان نوشهر تصریح کرد: متأسفانه به برخی قهوه‌خانه‌های سطح شهر مجوز گردشگری دادند و این در شأن شهر گردشگری نوشهر نیست که وقتی یک گردشگر خارجی به شهر ما می‌آید یک قهوه‌خانه را به جای مجتمع تفریحی و گردشگری به او معرفی کنند و این بزرگ‌ترین آسیبی است که به اتاق اصناف رسید.

طاهری‌فر بیان کرد: گردشگری در این زمینه بد عمل می‌کند و به سراغ واحدهای صنفی و رستوران‌های ما می‌رود و به آنها مجوز می‌دهد که این خلاف قانون است و بر اساس ماده ۹۱ قانون نظام صنفی هر نهاد که پروانه تأسیس یا بهره‌برداری داشته باشد برای خدمات‌دهی به مردم باید پروانه کسب را از اتاق اصناف دریافت کند.

وی گفت: در نوشهر ۳۴ اتحادیه فعال با بیش از ۱۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب وجود دارد که پروانه کسب حدود ۶۰۰ واحد صنفی دیگر در حال بررسی و  مرحله صدور است./فارس

انتهای پیام /

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا