اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37237 مورخ:[1398-05-28 13:46:01]
تولید ۶۲۰۰ تن زباله ایام طی تعطیلات در مازندران
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران مطرح کرد

تولید ۶۲۰۰ تن زباله ایام طی تعطیلات در مازندران

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران گفت: میزان زباله تولیدی مازندران در ایام پیک سفر به پنج هزار و ۱۰۰ تا ۶۲۰۰ تن افزایش می یابد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید محمد تاکامی پیش ازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران میانگین تولید زباله در استان را حدود یک کیلوگرم در روز اعلام کرد و آن را از میانگین تولید زباله در مناطق توسعه یافته بیشتر دانست و گفت: روزانه سه هزار و ۱۰۰ تا سه هزار و ۲۰۰ تن زباله در استان تولید می شود.

وی با بیان اینکه زباله تولیدی در ۲۸ مرکز دفن زبالع دپو می شود که مطلوب و مورد رضایت نیست گفت: همزمان با سفر مسافران، میزان تولید زباله به طور متوسط بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر می شود و بین پنج هزار و ۱۰۰ تا ۶۲۰۰ تن زباله در استان جمع آوری می شود.

وی با عنوان اینکه بخش اعظم زباله تولیدی در استان مربوط به مسافران غیربومی در استان است به شرایط اقلیمی استان اشاره و اضافه کرد: سطح آب در جلگه بسیار بالا است و امکان آلودگی آبهای زیرزمینی وجود دارد و در نقاط کوهستانی نیز که سرچشمه رودخانه ها هستند، دفن زباله در طبیعت اثرات زیانباری دارد.

تاکامی با اشاره به اینکه دفن زباله در استان حساسیت های زیادی دارد گفت: در حال حاضر ۹ مرکز و منطقه پیش بینی شده تا با ساخت سامانه ها، زباله به کود و انرژی تبدیل شود و این زون بندی ها در مناطق مختلف استان است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران یاداور شد: در طرح جامع پسماند، ۴۰ درصد زباله های کارخانه های کمپوست به کارخانه های زباله سوز منتقل می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ میلیارد تومان برای ساخت زباله سوز در ساری صرف شده است یادآور شد: علاوه براین کارخانه زباله سوزی در نوشهر در حال ساخت است و کارخانه ساری عملیات ابنیه آن ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۸۵ درصد تجهیزات آن خریداری و وارد شده است./مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا