اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37177 مورخ:[1398-05-16 19:52:01]
تبدیل شدن 200 واحد صنعتی مازندران به انبار

تبدیل شدن 200 واحد صنعتی مازندران به انبار

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه ۲۰۰ واحد صنعتی استان اعلام ورشکستگی کردند، گفت: در عرض سه سال هیچ اتفاقی برای آنها رخ نداده و تعیین تکلیف نشدند و تبدیل به انبار شدند.

به گزارش مازند اصناف؛ مجتبی رضوی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۳۰ درصد ظرفیت تولید در مازندران کاملا صامت هستند، اظهار کرد: ۵۰ درصد صنعت استان با ۷۰ درصد ظرفیت در حال کار است و ۲۰ درصد باقیمانده وضعیت ناپایداری دارند.

وی افزود: از سال ۸۹ تا ۹۲ بخش قابل ملاحظه‌ای از واحدهای صنعتی ریزش قابل توجهی داشتند و از لحاظ کیفی هم رشد نداشتند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: یکی از معایب سیستم اطلاعاتی ما در صنایع و معادن واحدهای خامی هستند که طبقه‌بندی نشدند.

این مسؤول با اشاره به اینکه بخش تولید و صنعت ما لوس‌بار آورده شدند، گفت: معمولا بازار مالی از بانک‌ها تامین مالی می‌کنند، واحدهای غیر بورسی ما بورس و پتانسیل‌های فرابورس را نمی‌شناسند و حتی واحدهای در حال ایجاد هم می‌توانند از بازار سرمایه پول تهیه کنند.

رضوی با بیان اینکه سیکل اعتباری در بانک‌ها کند است، تصریح کرد: بانک‌ها واحدها را به بخش خصوصی واقعی واگذار کنند که یک گردش نقدینگی ایجاد تا توان مالی آنها زیاد شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی اتاق بازرگانی تسهیل صادرات است اما در حال حاضر تسهیل در امر واردات داریم، بیان کرد: صادرات نیاز به رابطه خوب بین‌المللی یا بخش خصوصی قوی دارد.

رضوی با بیان اینکه صادرات مازندران تنها مربوط به استان نیست، گفت: مازندران با ۵ کشور همجوار است و می‌توانیم کل بارهای کشور را از گمرکات خود صادر کنیم در صورتی‌که حتی بار خودمان را نمی‌توانیم صادر کنیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران تاکید کرد: یکی از مشکلات تولیدکنندگان یک استاندارد متناقص با استانداردهای کشورهای دیگر است و نمی‌توانند کالای خود را به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ واحد تقاضای جانشینی دارند، گفت: ستاد احیا ایجاد شد و از بهمن سال ۹۷ تاکنون ۴۳ واحد را با مذاکره خارج کردیم.


رضوی با اشاره به اینکه ۲۰۰ واحد تقاضای ورشکستگی کردند، تصریح کرد: در عرض سه سال هیچ اتفاقی برای آنها رخ نداده و تعیین تکلیف نشدند و ۲۰۰ واحد در مازندران خواب هستند و تبدیل به انبار شدند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در سال رونق تولید اگر املاک تملیکی، املاک جانشینی و املاک تقاضای ورشکستگی تعیین تکلیف شوند ۵۵۰ واحد احیا و ۱۲ هزار کار در استان ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: با هیأت داغستان به پروتکل مشترک رسیدیم و از طرف داغستان امضا شده و اما در استانداری به امضا نرسیده است و فضای ۲ هزار و ۵۰۰ متر سرای تجاری در داغستان در نظر گرفته شد که برای این زمین در کشور رقیب داریم و استانداری باید در این مورد تعجیل کند./فارس

 

انتهای پیام/

 


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا