اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37176 مورخ:[1398-05-16 19:46:01]
برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی با محوریت فوک خزری در میاندورود

برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی با محوریت فوک خزری در میاندورود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندورود از برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی با محوریت فوک خزری در شهریور سال جاری در ساحل گهرباران میاندورود خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ مجتبی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، از برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی با محوریت فوک خزری به‌عنوان تنها پستاندار این دریا که در خطر انقراض در میاندورود خبر داد و گفت: این جشنواره شهریور ماه در ساحل گهرباران برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: فوک نماد دریای خزر و رأس هرم جانوری دریای خزر است و سوق دادن هنر به سمت اهداف محیط زیست باعث اثرگذاری بیشتری روی مردم می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندورود، خاطرنشان کرد: نگاه دنیا بر این گونه جانوری به‌دلیل تاثیری که بر اکوسیستم دارد، بسیار حساس است.

اکبری برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی را رویداد مهمی دانست که علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی و رقم‌زدن خاطره‌ای خوش برای علاقه‌مندان، دارای پیام‌های محیط زیستی است.

وی با بیان اینکه مقرر شد تا 10 نفر از هنرمندان مطرح کشوری و 10 هنرمند استانی نیز در این جشنواره دعوت شوند، تصریح کرد: در صورت فراهم شدن شرایط از خبرنگاران خارجی نیز برای حضور در این جشنواره دعوت خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندورود گفت: در حاشیه این جشنواره مسابقه بادبادک‌ها، مسابقات فرهنگی و ورزشی، ارائه غذاهای سنتی و اجرای گروه موسیقی را هم خواهیم داشت.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا