اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37156 مورخ:[1398-05-15 12:51:01]
 پیش‌بینی تولید 1.4 میلیون تن شلتوک در مازندران/تعیین قیمت توافقی مانع به یغما رفتن دسترنج کشاورزان می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

پیش‌بینی تولید 1.4 میلیون تن شلتوک در مازندران/تعیین قیمت توافقی مانع به یغما رفتن دسترنج کشاورزان می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی مازندران از پیش بینی تولید یک میلیون و 400 هزار تن شلتوک برنج طی سال زراعی جاری خبر داد و گفت: تلاش بر این است با قیمت توافقی مناسب، از به غما رفتنحاصل دسترنج برنج‌کاران جلوگیری کنیم.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزالله شهیدی‌فر در همایش کنترل و مقابله با آفت مگس میوه مدیترانه‌ای که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و نیز کارشناسان و بهره‌برداران علاقمند در محل دانشگاه علوم پزشکی و درمانی بابل برگزار شد؛ با بیان اینکه مازندران با داشتن فقط 1.3 درصد کل اراضی کشور، 8 درصد تولید محصولات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: 10 درصد ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی کشور مربوط به مازندران است.
 
وی از پیش بینی تولید یک میلیون و 400 هزار تن شلتوک برنج در سال زراعی جاری در استان خبر داد و افزود: 44 درصد برنج کشور در مازندران تولید می شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: تلاش بر این است با قیمت توافقی مناسب، دغدغه کشاورزان برطرف شود تا حاصل دسترنج برنج‌کاران توسط دلالان به یغما نرود.
 
این مقام مسئول با اشاره به افزایش تولید محصولات کشاورزی و شیلاتی، توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و فاصله گرفتن از کشاورزی سنتی و حرکت به سمت کشاورزی مدرن در سال‌های گذشته در استان، بیان کرد: محصولات تولید شده این استان هم برای کشور و هم برای منطقه حائز اهمیت است.
 
شهیدی‌فر با بیان اینکه  اگر آفتی مانند مگس میوه وارد استان شود، با توجه به تنوع محصولات باغی این استان، عملا چرخه پرورش این آفت انتقال داده می‌شود، به لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی و اطلاع رسانی مناسب در این خصوص تاکید کرد.
 
عبدالرحمان زاغی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در بخش دیگری از این همایش با اشاره به لزوم ارائه توصیه‌های فنی و مطالب علمی برای کنترل و مقابله با آفت مگس میوه مدیترانه‌ای، متذکر شد: باغداران قبل از هر اقدامی برای اخذ مشاوره به کارشناسان حفظ نباتات جهاد کشاورزی و کلینیک‌های گیاه‌پزشکی مراجعه کنند.
 
وی بر انتشار پوستر توصیه‌های فنی مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای تاکید کرد تا همه باغداران براساس دستورالعمل نسبت به مبارزه با مگس میوه مدیترانه ای اقدام کنند.
 
انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا