اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37148 مورخ:[1398-05-13 12:13:01]
 شوک‌های دستی در بازار تا کاسب‌کاری دولت/ حباب سکه به 150 هزار تومان رسید
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری خبر داد

شوک‌های دستی در بازار تا کاسب‌کاری دولت/ حباب سکه به 150 هزار تومان رسید

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا در ساری با بیان اینکه نوسانات این روزهای بازار طلا خیلی جزئی است؛ گفت: شوک‌های بازار ارز و طلا در داخل کشور، شوک‌های داخلی و دستی است و هیچکدام متاثر از شوک‌های جهانی نیست.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت بازار طلا و ارز در سیزدهمین روز از مردادماه 98 اظهار کرد: بازار فعلا در شرایط آرامی به سر می‌برد و به یک ثبات نسبی دست پیدا کرده است.

وی افزود: نوسانات این روزهای بازار طلا خیلی جزئی است و در حد 10 تا 20 هزار تومان است و دیگر خبری از تنش‌های شدید و نوسانات 100 هزار تومانی نیست.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خاطرنشان کرد: تمام این ماجرا به این بر می‌گردد به سیاست بانک مرکزی و اینکه این ماجرا را در حال مدیریت کردن است.

این فعال صنفی بیان کرد: جالب اینجا است که وقتی می‌توانند به این خوبی بازار ارز و سکه را مدیریت کنند، چرا تاکنون این‌گونه بوده است و این همه تنش‌ها را کنترل نکرده‌اند؟!

نصیری عنوان کرد: الآن مدتی است که بدترین خبرهای سیاسی هم روی بازار تاثیری نمی‌گذارد و این بیانگر مدیریت داخلی بازار ارز و طلا است.

وی ادامه داد: وقتی پای کاسب کاری دولت در میان باشد این‌گونه می‌شود که ارز با قیمت بالا وارد بازار می‌شود و سپس در پی رکود قیمت با استفاده از ترس و نا‌آگاهی مردم از زیان و ضرر، مجددا با قیمت کمتری از آنان می‌خرند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران تصریح کرد: شوک‌های بازار ارز و طلا در داخل کشور، شوک‌های داخلی و دستی است و هیچکدام متاثر از شوک‌های جهانی نیست.

این فعال صنفی بازار طلا در مرکز استان قیمت امروز هر مثقال طلا را یک میلیون و 761 هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر گرم طلا نیز در بازار روز جاری، به 406 هزار و 300 تومان رسید.

نصیری گفت: سکه تمام بهار امامی نیز در معاملات امروز با قیمت 4 میلیون و 155 هزار تومان خرید و فروش شد.

به گفته وی، نیم سکه با قیمت دو میلیون و 300 هزار تومان و ربع سکه نیز با قیمت یک میلیون و 480 هزار تومان داد و ستد شد.

گفتنی است حباب سکه که طی سال‌جاری به 550 هزار تومان نیز رسیده بود، در بازار امروز به 150 هزار تومان رسید.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا