اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37131 مورخ:[1398-05-12 13:40:01]
جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای در عید قربان

جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای در عید قربان

مدیر مرکز بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: معمولا مازندرانی‌ها باتوجه به رسوم گذشتگان در روز عید قربان، قربانی می‌کنند و تمایل دارند خودشان اقدام به قربانی آن هم در منزل کنند که لازم است در این زمینه توصیه‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای را جدی بگیرند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا پارسایی باتوجه به فرارسیدن عید قربان اظهار کرد: معمولا مازندرانی‌ها باتوجه به رسوم گذشتگان در روز عید قربان، قربانی می‌کنند و تمایل دارند خودشان اقدام به قربانی آن هم در منزل کنند که لازم است در این زمینه توصیه‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای را جدی بگیرند.

وی افزود: باتوجه به فصل گرم و احتمال تماس افراد با ترشحات و احشای دام احتمال بروز برخی از بیماری‌ها وجود دارد که لازم است افراد برای تماس با دام از لوازم حفاظت فردی ازجمله دستکش، ماسک و عینک و سایر استفاده کنند تا درگیر بیماری نشوند.

مدیر مرکز بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: یکی از بیماری‌هایی که ازطریق تماس با دام به فرد منتقل می‌شود تب‌مالت بوده که در سال گذشته 421 مورد و در سه ماهه نخست امسال حدود 100 مورد ابتلا در مازندران گزارش شده است.

پارسایی با تأکید بر اینکه افراد از تماس با دام زنده خودداری کنند، خاطرنشان کرد: می‌توانند نذر خود را کشتارگاه کشتار کنند.

وی تصریح کرد: بیماری دیگری که ازطریق تماس با دام نگران‌کننده است  تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو است که تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می‌شود.

مدیر مرکز بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان گفت: لازم است افراد در عید قربان توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند تا شاهد شیوع بیماری نباشیم./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا