اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37130 مورخ:[1398-05-12 13:39:01]
کشاورزان برای فروش طلای سپید عجله نکنند

کشاورزان برای فروش طلای سپید عجله نکنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: باید تلاش شود که برنج به قیمت متعادلی برسد به همین دلیل توصیه ما به کشاورزان این است که برای فروش برنج عجله نکنند و محصولات خود را در زمان مناسب روانه بازار کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ برنج جز محصولات استراتژیک محسوب می‌شود و همه افراد جامعه از رنج و مشقات‌های برنج‌کار باخبر هستند.

معمولا برنج جز کالاهایی است که قیمت آن از نوسان بالایی در زمان برداشت و سایر ایام برخوردار است به‌طوری‌که در ماه اخیر که هنوز برداشت برنج آغاز نشده بود قیمت برنج رکورد خود را شکست ولی با آغاز برداشت به‌تدریج البته بسته به عرضه محصول در بازار شاهد روند کاهشی قیمت محصول خواهیم بود.

 

یکی از مسائلی که معمولا در بحث خرید برنج جلوه‌گر است این بود باتوجه به اینکه این محصول به‌صورت میزان کم خریداری نمی‌شود قیمت آن خیلی به چشم می‌خورد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران دراین باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: معمولا با آغاز فصل برداشت و عرضه محصول توسط برنج‌کاران شاهد روند کاهشی قیمت برنج هستیم به این دلیل که خریداران نیز به دنبال فرصت هستند تا محصول را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنند.

عزیزالله شهیدی‌فر با اشاره به اینکه کاهش قیمت در زمان برداشت قدمتی طولانی دارد، افزود: نه تنها در محصول برنج این موضوع برای سایر محصولات اتفاق می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به زحمات و همچنین هزینه‌های کشاورزان باید تلاش شود که برنج به قیمت متعادلی برسد به همین دلیل توصیه ما به کشاورزان این است که برای فروش برنج عجله نکنند و محصولات خود در زمان مناسب روانه بازار کنند.

به گزارش فارس، براساس گزارش میدانی خبرنگار فارس قیمت برنج که تیر ماه امسال به 24هزار تومان نیز رسیده بود در حال حاضر با کاهش روند قیمتی آن مواجه هستیم به‌طوری‌که به حدود 15هزار تومان رسیده است البته قیمت برنج براساس نوع ان متفاوت است./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا