اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37127 مورخ:[1398-05-12 13:29:01]
ششمین جشنواره انجیر ایران در گلوگاه برگزار می‌شود
شهردار گلوگاه:

ششمین جشنواره انجیر ایران در گلوگاه برگزار می‌شود

شهردار گلوگاه از برگزاری ششمین جشنواره مرغوب‌ترین انجیر ایران از 24 تا 28 مردادماه امسال در شهرستان گلوگاه خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد رضا ترابی در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان‌های مازندران، گلستان و سمنان در شهرداری گلوگاه از برگزاری ششمین جشنواره مرغوب‌ترین انجیر ایران در ساحل دریای آرام گلوگاه خبر داد.

وی افزود: به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب وضعیت کشت انجیر بسیار مطلوب است.

شهردار گلوگاه گفت: شهرستان گلوگاه به‌عنوان مرکز تولید انجیر مازندران بیشترین سطح زیر کشت و تولید انجیر را در این استان دارد است و همه ساله جوانان زیادی از طریق فروش این میوه دارویی به مسافران و گردشگران، ارتزاق می‌کنند.

وی اظهار کرد: شناساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گلوگاه، جذب گردشگر و تلاش برای جذب سرمایه گذار برای ایجاد صنایع تبدیلی از مهمترین اهداف جشنواره انجیر گلوگاه است و به همین منظور حمایت از صنایع تبدیلی از همین اکنون در بحث حمایت مجوزها و وام‌های کم بهره و وام‌های بلاعوض بنیاد مستضعفان وجود دارد.

ترابی بیان کرد: این جشنواره در  24 الی 28 مرداد ماه امسال با 65 غرفه در ساعات 16 تا پاسی از شب در ساحل آرام گلوگاه برگزار خواهد شد که پیش بینی می‌شود این جشنواره 20 هزار بازدید داشته باشد.

وی افزود: شهرستان گلوگاه اکنون دارای 150 هکتار سطح زیرکشت انجیر است که 110 هکتار آن بارور و 40 هکتار غیربارور است که محصولات مختلف از این باغات برداشت و روانه بازار می‌شود.

شهردار گلوگاه در پایان علاوه بر برگزاری این جشنواره گفت: اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، جٌنگ‌های شبانه، برپايي نمايشگاه و غرفه‌هاي فروش، پخت غذاهاي محلي از جمله برنامه‌هاي مهم اين جشنواره است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا