اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37117 مورخ:[1398-05-10 12:12:01]
 صادرات مشکل عمده مازندران است
در جلسه تودیع و معارفه مطرح شد

صادرات مشکل عمده مازندران است

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه در مجلس با اظهار اینکه صنعت مهمترین رکن اقتصاد استان است مشکل عمده تولیدات استان را صادرات بیان کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله رضیان  در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندارن با اشاره به اینکه مازندران قطب کشاورزی است گفت: صنعت مهمترین رکل اقتصاد استان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه معادن سنگینی در استان نداریم و بیشتر معادن شن و ماسه است خواستار تلاش و برنامه ریزی در زمینه تجارت و توسعه آن شد و گفت: مهمترین مشکلات استان صادرات است و در زمینه صادرات تولیدات صنعتی و کشاورزی به ویژه مرکبات به عنوان محوری تری تولیدات استان برنامه ریزی شود.

محمد محمدپور رئیس سابق صمت مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه باید جبهه های نبرد را بشناسیم و از قله های تجارت خارجی خود دفاع کنیم افزود: مسیر رشد و توسعه تولید راباید ادامه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه مجتمع بزرگ مقیاس فولاد و پتروشیمی را در استان احداث کنیم تصریح کرد: مازندران می تواند دارای خط تولید پتروشیمی مناسبی باشد.

محمدپور با بیان اینکه در یک جبهه جنگ اقتصادی قرار داریم گفت: در حال حاضر تمام عزت و حثیت ما به عبور از این برهه بستگی دارد و باید برای توسعه و رونق تولید در کشور تلاش کنیم.

 

بهبود فضای کسب و کار مهمترین برنامه است

حسن قوانلو رئیس جدید سازمان صمت در مازندران با اظهار مشکلات بخش صنعت در استان های شمالی مشابه است گفت: معادن جزو معضلات استان های شمالی است.

وی با بیان اینکه برنامه ای جز بهبود فضای کسب و کار در استان ندارم گفت: دست دولت کاملا خالی است و امروز هر اتفاقی در کشور و استان توسط بخش خصوصی و تولید باید انجام شد و مدیران باید زمینه کار بخش خصوصی را با اصلاح فضای کسب و کار مهیا کنند.

وی متوسط صدور زمان جواز تاسیس ها در کشور روز به روز کاهش می یابد و این میزان در استان گلستان به یک روز کاهش یافته است گفت: میانگین صدور پروانه بهره برداری نیز 45 روز بوده است.

قوانلو با بیان اینکه بخش صنعت استان 10 درصد رشد یافته در حالی که میانگین رشد صنعت کشور منفی بوده است گفت: کارهای خوبی در مازندران صورت گرفته است.

رئیس جدید سازمان صمت مازندران با اظهار اینکه روز به روز شمار فعالان بخش کشاورزی در استان های شمالی کمتر می شود گفت: امروز میزان شاغلان بخش کشاورزی در مازندران به 20 درصد کاهش یافته است./مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا