اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37113 مورخ:[1398-05-10 11:59:01]
هر کیلو آهن 1000 تومان ارزان شد/دلیل افزایش 200 تومانی هر کیلو قوطی‌جات در روزهای اخیر
یک فعال صنفی باسابقه بازار آهن مطرح کرد

هر کیلو آهن 1000 تومان ارزان شد/دلیل افزایش 200 تومانی هر کیلو قوطی‌جات در روزهای اخیر

قیمت فعلی بازار آهن در مقایسه با ابتدای امسال به ازای هر کیلو حداقل یک‌هزار تومان است و روند کاهشی را در حال طی کردن است.

به گزارشمازند اصناف؛ طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته طی روزهای اخیر، روند صعودی قیمت آهن‌آلات علاوه بر اینکه متوقف شده است در برخی مبادی روند نزولی را نیز در پیش گرفته است و هنوز معلوم نیست که این روند تا چه زمانی ادامه یابد.

سیدعلیرضا عمادی در گفت‌وگو با خبرنگار مازنداصناف در خصوص تازه‌ترین اتفاقات بازار آهن اظهار کرد: پس از آغاز تحریم و توقف صادرات آهن از ایران به کشورهای هدف، قیمت‌ها رو به پایین آمد.

وی افزود: سیاست کارخانه‌های تولیدی  بر تطابق قیمت بازار آهن با نرخ دلار است.

این فعال صنفی با سابقه بازار آهن خاطرنشان کرد:در حال حاضر، هر کیلو میله‌گرد، 4 هزار و 200 تومان و هر کیلو قوطی‌جات نیز 6 هزار و 200 تومان می‌باشد.

عمادی بیان کرد: قیمت فعلی بازار آهن در مقایسه با ابتدای امسال به ازای هر کیلو حداقل یک‌هزار تومان است و روند کاهشی را در حال طی کردن است.

وی تصریح کرد: زمانی که تحریم‌ها شروع شد، بار در بازار اشباع شده بود و صادرات نیز در حال انجام بود؛ اما پس از توقیف صادرات پس از آغاز تحریم‌ها، بار روی بار در کارخانجات ماند و واحدهای تولیدی مجبور شدند برای رقابت در بازار فروش اقدام به کاهش قیمت‌ها کنند.

این فعال صنفی بازار آهن‌آلات مرکز مازندران ادامه داد: پیشی عرضه بر تقاضا و فاصله قابل توجه عرضه نسبت به تقاضای بازار موجب حرکت معکوس قیمت‌ها در بازار و روند کاهشی قیمت‌ها شد.

عمادی در ادامه با اشاره به افزایش 200 تومانی هر کیلو قوطی‌جات طی 3 الی 4 روز اخیر در بازار گفت: ورق خام قوطی به کشور وارد می‌شود و سپس در کارخانجات به مرحله تولید می‌رسد که طی روزهای اخیر با کاهش حجم واردات و افزایش تقاضا در بازار، شاهد نوسان 200 تومانی در هر کیلو قوطی‌جات بودیم.

وی در خصوص وضعیت معاملات در بازار این روزهای آهن گفت: در مازندران از گذشته تاکنون، بازار فصلی است و وقتی کار کشاورزان در اواخر تابستان تمام می‌شود، دادوستدها بیشتر می‌شود و بازار رونق می‌گیرد.

این فعال صنفی بازار آهن در مرکز استان متذکر شد: مدت‌ها است که بازار معاملات بساز بفروش‌ها از سکه افتاده است و ساخت و سازها در استان در وضعیت رکود قرار دارد.


روز گذشته بازار مجددا بدون هیچ منطق خاصی دچار شوک افرایش قیمت در برخی محصولات خود هم چون قوطی پروفیل شد؛ البته برخی کارشناسان چرایی این موضوع را محدودیت تامین مواد اولیه می‌دانند که سبب گشته بازار به نوعی به استقبال گرانی رفته و برای آن فرش قرمز پهن کند.

اگر چه بازار داخلی  گاها با شوک‌های ریز و درشتی برای افزایش قیمت‌ها مواجه می‌شود اما در واقع بازار توان و علاقه‌ای برای افزایش قیمت مقاطع فولادی در داخل نداشته و مصمم به تثبیت قیمت میلگرد داخلی در کانال 4 هزار تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , بازار , آهن , مازندران , ارزانی , کاهش , ساخت , ساز , بازار , آهن , مازندران , ارزانی , کاهش , ساخت , سازمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا