اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37102 مورخ:[1398-05-09 09:50:01]
 ۶ هتل ۵ ستاره در مازندران احداث می‌شود
رئیس سازمان میراث فرهنگی:

۶ هتل ۵ ستاره در مازندران احداث می‌شود

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی از اجرای ۱۱۰ طرح گردشگری شامل۵۴ هتل که ۶ هتل آن ۵ ستاره است، در مازندران و تکمیل این طرح ها تا دو سال آینده انجام می شود.

به گزارش مازند اصناف؛ علی اصغر مونسان درحاشیه افتتاح مجموعه سرای گردشگری در شهرستان محمودآباد با اشاره به اجرای ۱۱۶ پروژه گردشگری در مازندران افزود: این طرح ها اکنون با بیش از ۱۶هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری درقالب پرداخت تسهیلات حمایتی به سرمایه گذاران بخش خصوصی درحال اجرا است.

وی با بیان اینکه با وجود گردشگرپذیربودن مازندران و ورود میلیونی مسافر به این استان، وجود هتل های ۵ ستاره از نیازهای جدی استان بوده است، گفت، با هدف گذاری که برای طرح های گردشگری درمازندران انجام شده، بیش از ۵۰ طرح تا پایان دولت یازدهم تکمیل وافتتاح خواهد شد.

 

توسعه گردشگری دریایی درمازندران

 

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشوردربخش دیگری با بیان اینکه توسعه گردشگری دریایی اکنون به عنوان یک ضرورت ومطالبه گردشگران و مسافران به مازندران تبدیل شده است، گفت: ایجاد چندین اسکله تفریحی و طرح های اقامتی دریایی نیز درقالب از طرح های سرمایه گذاران درحال بررسی وبه زودی با پرداخت تسهیلات حمایتی اجرا خواهد شد.

مونسان اظهار داشت: اکنون با توجه به وضعیت اقامتی که در سال های اخیر درمازندران به آن توجه شده، ظرفیت سازی خوبی دراستان انجام شده و درحال حاضر توسعه برنامه های گردشگری وسرگرم کننده تفریحی باید در برنامه های توسعه ای استان از سرمایه گذاران قرار گیرد.

 

کمبود اعتبار دلیل انجام نشدن کاوش بناهای تاریخی درکشور

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری دربخش دیگری و درپاسخ به پرسش خبرنگارمهر که از او درخصوص کم توجهی به مرمت وبازسازی بناهای باارزش تاریخی در کشور پرسیده بود، گفت، البته نمی توان غفلت گفت، اما تاکنون حدود یک میلیون سایت تاریخی شناخته شده در کشور وجود دارد و باید به این تعداد سایت ها واماکن تاریخی زیاد دیگری نیز اضافه کرد که به علت کمبود اعتبار تاکنون کاوش های لازم برای مرمت وبازسازی آنها انجام نشده است.

مونسان با بیان اینکه با این حال حدود ۲ هزار بنای تاریخی در کشور اکنون در دست مرمت وبازسازی است، از اعلام ردیف مشخص اعتباری برای طرح های مرمت وبازسازی بناهای تاریخی امتناع کرد.

وی اضافه کرد، البته درحال رایزنی با دولت ومجلس برای اختصاص دادن ردیف افزایشی اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه کاره مرمت وبازسازی بناهای اولویت دار تاریخی در کشور هستیم.

وی یاد آورشد، هرچند تاکنون بناهای تاریخی که واگذار شده در طول مرمت و واگذاری اشتغال فراوانی هم ایجاد کرده ضمن اینکه هر سال در قانون بودجه اعتباراتی هم برای این موضوع پیش‌بینی می‌شود./مهر

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا