اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37096 مورخ:[1398-05-08 14:07:01]
جزییات دستگیری کلاهبردار فروش تقلبی سوالات کنکور در مازندران
فرمانده انتظامی مازندران خبر داد

جزییات دستگیری کلاهبردار فروش تقلبی سوالات کنکور در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری فردی که با وعده فروش سوالات امتحانی کنکور در فضای مجازی از 20 نفر کلاهبرداری کرده بود، خبر داد .

به گزارش مازند اصناف؛ سید محمود میرفیضی در جمع خبرنگاران از دستگیری فردی که با وعده فروش سوالات امتحانی کنکور در فضای مجازی از 20 نفر کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

 
وی درباره جزئیات این خبر، افزود: در پی انتشار متن‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر فروش سوالات امتحانی کنکور، موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه موفق به شناسایی کانال‌ها و محل فعالیت متهم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شدند.

میرفیضی تصریح کرد: در ادامه بررسی‌های به عمل آمده و کارشناسی‌های انجام شده، متهم که با وعده فروش سوالات امتحانی مبالغی در حدود 30 تا 50 میلیون ریال به صورت ارز دیجیتال (کدووچر ) از مال باختگان دریافت می‌کرد، شناسایی شد.

وی اضافه کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم که ساکن یکی از شهرستان‌های این استان بود در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی مازندران بیان کرد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به 20 فقره کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کرد و اعلام کرد: پس از دریافت وجه مورد نظر سوالات امتحانی کنکور سال‌های گذشته را به صورت رمز شده یک روز قبل از برگزاری آزمون برای آنان ارسال می‌کرد.

مقام ارشد انتظامی استان تاکید کرد: متهم با فریب مال باختگان در مجموع 160 میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

 میرفیضی با بیان اینکه امروزه بسیاری از کانال‌های تبلیغاتی که در فضای مجازی وجود دارد در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران است به شهروندان، کاربران و مخاطبان فضای مجازی توصیه کرد: صرفا به لحاظ درج آگهی‌های مختلف از سوی افراد در فضای مجازی و ... به آن‌ها اعتماد نکرده و قبل از انجام هرگونه معامله و پرداخت وجهی از صلاحيت آنان مطمئن شوند.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا