اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37095 مورخ:[1398-05-08 13:54:01]
استقرار اکیپ‌های نظارتی دامپزشکی از 19 مردادماه در میادین عرضه دام زنده در مازندران
مدیرکل دامپزشکی مازندران خبر داد

استقرار اکیپ‌های نظارتی دامپزشکی از 19 مردادماه در میادین عرضه دام زنده در مازندران

مدیر کل دامپزشکی مازندران از آمادگی دامپزشکی استان و برقراری اکیپ‌های ثابت و سیار برای نظارت بهداشتی و شرعی بر دام‌های قربانی از 19 مردادماه در استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید حسین رضوانی در جلسه شورای هماهنگی ستادی دامپزشکی مازندران با محوریت عید سعید قربان گفت: کارشناسان دامپزشکی استان در هر شهرستان از روز شنبه 19 مردادماه یعنی دو روز قبل از روز عید قربان با استقرار در میادین عرضه دام مشخص شده توسط شهرداری در شهرستان‌ها، مردم را در خرید دام زنده سالم یاری می کنند.

وی افزود: در روز عید قربان نیز بازرسان و کارشناسان دامپزشکی مازندران در کشتارگاه های دام سطح استان و همچنین در ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها و میادین اصلی شهر استقرار داشته و دام کشتار شده را از نظر سلامت بررسی می‌کنند.

مدیر کل دامپزشکی مازندران با تاکید بر حضور روحانیون ناظر شرعی در کشتارگاه‌ها در روز عید قربان به‌منظور تائید مسائل شرعی دام‌های قربانی تصریح کرد: کلیه ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها در روز عید قربان آماده ارائه خدمات بهداشتی به‌صورت رایگان می‌باشند.

رضوانی در پایان متذکر شد: از شهروندان استان در خواست داریم تا برای تامین سلامت خود و خانواده از کشتار دام در منازل و یا معابر عمومی جداً خودداری  و با مراجعه به کشتارگاه‌های دام با بازرسی ناظرین بهداشتی دامپزشکی و روحانیون ناظر شرعی نسبت به قربانی کردن دام خود اقدام کنند. 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا