اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37043 مورخ:[1398-05-05 10:43:01]
اجرای کامل طرح توسعه فرودگاه رامسر 300 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

اجرای کامل طرح توسعه فرودگاه رامسر 300 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اجرای کامل طرح توسعه ملی فرودگاه رامسر 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدباقر نوبخت در بازدید از روند اجرای طرح توسعه فرودگاه رامسر اظهار کرد: ردیف قانونی برای بهسازی فرودگاه رامسر وجود دارد و اقداماتی که روی باند جدید صورت گرفته نیازمند رفع موانع در ابتدا و انتهای باند است و به 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: در راستای توسعه باند جدید فرودگاه رامسر نسبت به استملاک دو مجموعه فدک و ملاصدرا اقدام تا امکان برقراری پروازها مهیا شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره اجرای طرح توسعه کنار گذر ساحلی تصریح کرد: تردد در کنار گذر ساحلی نیازمند داشتن مطالعات اقتصادی، فنی، مالی و زیست محیطی بوده که این مطالعات وجود دارد و سازمان برنامه و بودجه با بررسی مطالعات زیست محیطی نسبت به ضرورت اجرای طرح اقدام خواهد کرد.

نوبخت ابراز امیدواری کرد که با تخصیص این اعتبار در آینده نزدیک، طرح توسعه فرودگاه رامسر به سرانجام برسد.
 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران نیز با بیان اینکه طراحی و احیای باغ ۳۳ هکتاری با میل و ذائقه مردم رامسر عملیاتی شود گفت: در شهرستان رامسر کاوشی در جنت رودبار انجام شده که قدمت این شهر بالای ۳ هزار سال بوده و باید حرکت هجومی نسبت به توسعه گردشگری عملیاتی شود.

سیف‌الله فرزانه تصریح کرد: باغ ۳۳ هکتاری دارای ظرفیت خوبی بوده که در بین ساحل و کوه قرار دارد و سال ۵۲ طرح ثبت ملی آن مصوب شد و احیای آن پس از چند سال طراحی به نتیجه نرسیده است‌.

وی با اشاره به اینکه طراحی و احیای باغ ۳۳ هکتاری با میل و ذائقه مردم رامسر عملیاتی شود خاطر نشان کرد: مطالعات و نظارت احیای باغ ۳۳ هکتاری توسط میراث عملیاتی می‌شود و طراحی و اجرای آن باید توسط شهرداری رامسر عملیاتی شود.


فرماندار رامسر نیز با بیان اینکه رامسر با داشتن طبیعت خدادادی و موقعیت گردشگری به عنوان برند ملی و باغ شهر در سطح استانی شناخته شده است تصریح کرد: احیای باغ ۳۳ هکتاری سبب توسعه گردشگری و ماندگاری توریست می‌شود.


محمد آزاد افزود: رامسر در حوزه گردشگری باید اول باشد و تعیین تکلیف احیای باغ ۳۳ هکتاری پس از سال‌ها باید عملیاتی شود تا از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در بخش گردشگری استفاده بهینه شود.

وی گفت: توسعه و تحول در گردشگری رامسر با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در بخش‌های مختلف عملیاتی شود./بلاغ
 

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا