اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37015 مورخ:[1398-05-01 14:49:01]
برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی در قائم‌شهر
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران خبر داد

برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی در قائم‌شهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی با ۱۵۰ غرفه در شهرستان قائمشهر برپا می شود.

به گزارش مازند اصناف؛ سیف‌الله فرزانه طی گفت‌وگویی با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه ملی در بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: این نمایشگاه با بیش از ۱۵۰ غرفه در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهرستان قائمشهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۸۰ هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی از سراسر کشور گفت: در این نمایشگاه آثار شاخص و بومی هر استان، به نمایش درخواهد آمد وآثار دارای نشان مهر اصالت بین المللی و ملی استان مازندران بخش مهمی از این نمایشگاه خواهد بود.

وی همچنین از برپایی کارگاه آموزشی در رشته‌های سفال، دست بافته‌های داری و لاک تراشی برای مردم به خصوص کودکان بازدید کننده از نمایشگاه، خبرداد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در حاشیه این نمایشگاه جشن نشان جغرافیایی ۵ رشته جاجیم، گلیج، متکازین، لاک تراشی و سفال نیز برپا خواهد شد.

گفتنی است نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی از ۱۵ تا ۱۹ مرداد ماه سال جاری از ساعت ۱۷ الی ۲۲ در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهرستان قائمشهر برگزار می‌شود./مهر


» برچسب ها : , برپایی , نمایشگاه , ملی , صنایع دستی , قائم‌شهر , مازندران , برپایی , نمایشگاه , ملی , صنایع دستی , قائم‌شهر , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا