اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36978 مورخ:[1398-04-29 13:29:01]
41 فروشگاه سموم نباتی در میاندورود پایش شد/ معرفی واحد متخلف به تعزیرات حکومتی

41 فروشگاه سموم نباتی در میاندورود پایش شد/ معرفی واحد متخلف به تعزیرات حکومتی

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود از پایش 41 فروشگاه عرضه سموم نباتی در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سیداسماعیل علوی با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: برای پايش واحدهاي فروش سموم نباتی،‌ از ابتدای امسال تاکنون کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود در گشت مشترك به بازديد از 41 فروشگاه‌ عرضه سموم نباتی در این شهرستان پرداختند.

 

وی با اشاره به اینکه هدف از این پایش‌ها، جلوگیری از تولید و توزیع سموم ثبت نشده و تاریخ گذشته است، خاطرنشان کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان باید از توزیع آن خودداری و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

 

علوی افزود: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود اضافه کرد: در این پایش، وضعیت حضور مسوول فنی در فروشگاه، ثبت اطلاعات کامل فروش سموم، فروش سموم بدون نسخه گیاهپزشکی، خرید سموم از شرکت های پخش مجاز، عدم وجود سموم تاریخ منقضی در فروشگاه، ثبت اطلاعات در سیستم مانیتورینگ سموم، عرضه و ميزان و انواع فروش سموم و افت كش ها،‌ وضعيت محيطي و نحوه مديريت ‌سموم فاسد سنواتي مورد بررسي قرار گرفت و یک نفر از متخلفین به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا