اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36968 مورخ:[1398-04-29 10:57:01]
خرید برنج کمتر از کیلویی 20 هزار تومان ضرر به کشاورزان است

خرید برنج کمتر از کیلویی 20 هزار تومان ضرر به کشاورزان است

مشاور عالی انجمن برنج کشور گفت: خریداری برنج کمتر از کیلویی 20 هزار تومان سراسر خسارت و ضرر به کشاورزان است.

به گزارش مازند اصناف؛ حجت‌الاسلام مهدی تقی‌زاده در آئین نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در این شهرستان، اظهار کرد: برنج یکی از محصولات استراتژیک است که سابقه در اعتقادات‌مان دارد.

وی افزود: یکپارچه‌سازی اراضی شالیزاری، برق‌دار کردن چاه‌ها، مکانیزه و لاینینگ مزارع از مهمترین اهداف است که برای حدود 400 هکتار از اراضی در نظر گرفته شده است.

مشاور عالی انجمن برنج کشور با اعلام اینکه قیمت ناچیز برنج کشاورزان واقعا ظلم و ستم به آنها است، تصریح کرد: در گذشته دولت قیمت برنج را به صورت تضمینی اعلام کرده و خریداری داشت هم‌اکنون از دولتمردان استدعا دارم در اعلام قیمت برنج کوتاهی نداشته باشند.

این مسؤول با بیان اینکه خریداری برنج کمتر از کیلویی 20 هزار تومان سراسر خسارت و ضرر به کشاورزان است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جوی و بارش شدید باران طی روزهای گذشته شالی خوابیده شده و برای برداشت شرایط بسیار سخت را مهیا کرده است.

تقی‌زاده با اعلام توجه فراوان به اختصاص میزان سوخت مورد نیاز ادوات کشاورزی و کمباین‌داران، متذکر شد: امید داریم جشنواره ملی برنج در آینده نزدیک با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین با بیان اینکه این روزها شاهد پیشرفت کاشت و میزان برداشت برنج هستیم ولی عذاب کشاورزان و تحمل رنج فراوان آنها در مراحل کاشت، داشت و برداشت را نمی‌بینیم، تصریح کرد: با حمایت دولت همان‌گونه که قیمت مناسب برنج تضمینی اعلام شده و برنج مرغوب کم‌محصول خریداری شد، انتظار می‌رود بار دیگر با ورود دولت شالیکاران برنج و محصولات کشاورزی را با قیمت مناسب به مشتریان عرضه کنند./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا